Miło mi Państwa poinformować, że zostało zawiązane i zarejestrowane Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Kosakowo. Powołaliśmy je do życia korzystając z gwarantowanej zapisami Konstytucji wolności zrzeszania się zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka i Międzynarodowym Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych. Poprzez Stowarzyszenie pragniemy zapewnić sobie i innym obywatelom możliwość korzystania z równego, bez względu na przekonania, prawa czynnego uczestniczenia w życiu publicznym i wyrażania zróżnicowanych poglądów oraz realizacji indywidualnych zainteresowań, a także podtrzymać tradycje i powszechnie uznawany dorobek ruchu stowarzyszeniowego na obszarze naszej Gminy. Szczegółowe cele, jakie stawia przed sobą nasze stowarzyszenie, zostały ujęte w statucie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo.

            W ramach Stowarzyszenia podejmujemy i będziemy podejmować wielokierunkowe działania, zmierzające do zbudowania w Gminie Kosakowo społeczeństwa obywatelskiego. Zamierzamy dążyć do tego poprzez dostarczanie pełnej i rzetelnej informacji o naszej gminie, o prawach i uprawnieniach jakie przysługują wszystkim mieszkańcom oraz poprzez podejmowanie własnych i wspomaganie cudzych działań prowadzących do egzekwowania tego.

            Każda osoba zainteresowana problemami naszej Gminy, potrzebująca pomocy w rozwiązaniu problemów mieszczących się w zakresie działania Stowarzyszenia lub gotowa wesprzeć nasze działania w dowolnej formie, może przekazać nam informację poprzez pocztę głosową pod numerem tel. 501-191-961 lub na adres mail’owy poczta@kosakowo.info. Wystarczy nagrać lub opisać problem podając swój numer telefonu, na który oddzwonimy umawiając spotkanie z naszym konsultantem. Można również zaproponować inną formę kontaktu.

Prezes Zarządu

/Henryk Palczewski/

STATUT STOWARZYSZENIA MIESZKAŃCÓW GMINY KOSAKOWO

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.