shadow

Klamka zapadła ….. straciliśmy 6,28 mln zł.

Takie pieniądze przepadły, w wyniku wizji Wójta Jerzego Włudzika. Dzisiaj tj. 29 sierpnia 2014 r. zapadła decyzja  sądu w Luksemburgu, który oddalił wniosek Gdyni i Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo o zawieszenie wykonania decyzji dotyczącej zwrotu pomocy publicznej.

Czy nadal Włudzik

Obecnie nie ma żadnego pretekstu, aby nie zlicytować portu lotniczego Kosakowo. Dodajmy „Port Lotniczy Gdynia – Kosakowo Sp. z o.o. w Upadłości Likwidacyjnej”, (tak teraz nazywa się nasza spółka lotniskowa) jest w upadłości od 07.05 2014 r.

Szczegóły w art. zamieszczonym na portalu Onetu.

W tej chwili należy już tylko wyciągać wnioski, z tak drogiej lekcji, ale żeby je wyciągnąć należy przypomnieć, kto jest głównym sprawcą takiej ogromnej straty.

Na pewno nie uda się znaleźć pomysłodawcy tej głupoty, ale są osoby, które przyczyniły się do jej realizacji. Nie będziemy mówić o przedstawicielach Gdyni, tych niech rozliczą gdynianie.

Na razie rozpoczniemy tylko rozliczanie tych co naszą gminę narazili na straty.
Taką okazją są najbliższe wybory. Mamy nadzieję, że do listopada mieszkańcy nie zapomną komu zawdzięczają, że np. nie mamy dróg za 6,28 mln. zł., tyle do tej pory przeznaczamy na drogi w ciągu 3 lat. Każdy mający wyobraźnię może sobie pomyśleć, co za takie pieniądze można by w gminie zrobić.

Głównym winowajcą utraty tak pokaźnej kwoty, jest obecny Wójt Gminy Jerzy Włudzik, co nie znaczy, że jedynym. Pokaźną winą obciążeni są radni, którzy mniej lub bardziej ślepo, pozwolili wójtowi na takie działanie.
Jeszcze w marcu 2008 r. w wypowiedzi zamieszczonej na stronie www.airport.gdynia.pl Wójt stwierdził:
„ – Już jest zainteresowanie naszym przedsięwzięciem. Z zapytaniami o możliwość współpracy zwrócili się do mnie Chińczycy. Za wcześnie na szczegóły, ale mogę dodać, że są zainteresowani cargo”.

Inaczej widzieli to mieszkańcy gminy, którzy próbowali zorganizować referendum w tej sprawie. Jednym z nich był Tadeusz Suzga, były sołtys z Pierwoszyna, który mówił:
„- To nad naszymi głowami będą latały samoloty. Z jednej strony boimy się hałasu, a z drugiej uważamy, że znajdziemy się w niebezpieczeństwie.”

Rada Gminy skutecznie zablokowała inicjatywę referendum, chociaż mogła sama przegłosować stosowną uchwałę. Tym samym wspomogła działania Wójta.

Wójt wówczas powiedział:
„- Jestem wielkim fanem tego pomysłu. Nasz proboszcz mieszka najbliżej pasu startowego. Potem jest przewodniczący rady i ja – wylicza Jerzy Włudzik. – Żadnemu z nas ono nie będzie przeszkadzać. A hałas to byłby dopiero, gdyby zamiast cywilnego portu lotniczego sprowadzono tu eskadrę samolotów myśliwskich. Wtedy dopiero trudno byłoby wytrzymać”.

Teraz musimy zadać sobie podstawowe pytanie, czy mieszkańcy nadal poprą, na czwartą kadencję kandydaturę obecnego wójta Jerzego Włudzika oraz jego wiernych radnych, którzy także chcą ubiegać się u jego boku o ponowny wybór.

Radni Wójta z dwóch kadencji 2006 do 2014 r.

1. Śliwińska Wiktoria – radna z Pierwoszyna
2. Brzozowska Alicja – radna z Kazimierza
3. Klimczyk Wojciech – radny z Mostów
4. Roszak Bożena – radna z Suchego Dworu
5. Merchel Alina – radna z Mostów

Radni Wójta tylko z kadencji 2010 do 2014 r.

1. Elwart Waldemar – radny z Suchego Dowru
2. Gutowski Marian – radny z Pogórza
3. Sorn Lucyna – radna z Mostów
4. Marek Mirosław – radny z Kosakowa
5. Gloza Beata – radna z Dębogórza

Śmiało możemy zagwarantować, że Ci radni na pewno poprą każdą głupotę wymyśloną przez wójta, jeżeli on ich „przekona”, tak jak popierali go w sprawie lotniska.
Dodajmy więcej, członkowie Komisji Rewizyjnej z Przewodniczącą radną Beatą Gloza i radnymi Klimczykiem oraz Elwartem, nie kiwną nawet palcem, żeby wyjaśniać takie nieprawidłowości.
Bo i w tej kadencji nie zajęli się wieloma nieprawidłowościami, o których pisaliśmy w naszym biuletynie, ich głównym zadaniem jest nic nie widzieć, nic nie słyszeć i nic nie mówić, jak to nieraz uwidocznione jest w postaci figurek trzech małpek.

Już słyszeliśmy, że są nowe wizje Wójta np. budowa „Domu Rybaka”, budowa hotelu, budowa parkingu piętrowego na Rewie czy też budowa przejścia podziemnego przy szkole w Pogórzu.

Jaki Wójt, tacy radni i takie głupoty.

 

Author

admin

Related Posts

Komentarze

  1. Marek Lis    

    Kurcze pieczone facet ma wizje że ho ho a powinien mieć wzrok bo dziur w asfalcie nie widzi , jak idzie „Ksawery” to nie ma wizji że będą zaspy a jak budują kawerny to nie widzi że ludzie tego nie chcą . Z takimi wizjami to my dziękujemy wizjonerowi bo nas na to nie stać .

  2. Marek Lis    

    Z wizjonerami i jasnowidzami jest taki kawał . Idzie facet do wróżki i puka do drzwi puk puk … Kto tam ? pada zza drzwi.
    Na co facet – a p……ę taką wróżkę co nie wie kto przyszedł . Puk puk .. kto wygra wybory ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.