shadow

Cel „osiągnięty” … kosztem ponad 16 mln zł.

Niesamowity widok strudzonych rybaków po powrocie z nocnego połowu, tak można by nazwać filmik załączony do tego tekstu.

Zdarzenie miało miejsce w piękny sobotni poranek 26 lutego 2016 roku.

Załączony filmik warto obejrzeć chociażby dla poprawienia sobie samopoczucia myślą, że nie dotknęło nas szczęście poprawy warunków pracy, tak jak naszym rybakom zafundował wójt.

Wielokrotnie, można powiedzieć, że do znudzenia pisaliśmy o przystani rybackiej w Mechelinkach, ale Ci do których nasze informacje powinny dotrzeć udają, że nic się nie stało.

Liderem obrońców zaistniałej głupoty stał się radny z Dębogórza Marcin Majek. Nie będący nawet członkiem komisji rewizyjnej pofatygował się na jej posiedzenie żeby zgłosić wniosek do Henryka Palczewskiego o przedstawienie pisma dotyczącego negatywnej opinii rybaków na temat budowy Przystani Rybackiej w Mechelinkach.

Można zadać pytanie, jaki mają interes niektórzy nasi radni, na czele z radnym Majkiem, że są tak ślepi na zaistniałą głupotę.

Załączony filmik jest ukłonem w stronę tych co nie mają możliwości zobaczenia na własne oczy jak zmarnowano 16 mln złotych i utrudniono życie rybakom, a nas mieszkańców pozbawiono urokliwego widoku zatoki i łodzi wyciągniętych na brzeg.

Przystań należało oczywiście zmodernizować, ale tak żeby służyła rybakom a nie propagandzie.

Rybacy oczekiwali przystani na wzór przystani w Orłowie i Sopocie. Jeżeli ktoś nie wie jak one wyglądają to polecam spacerek w słoneczny weekend, w końcu to nie daleko.

Na filmiku są dwa ciekawe fragmenty.

Jeden w 10:30 – kiedy to rybak poprawia linę, która spadła z rolki. Cale szczęście, że się nie zaklinowała i zerwała, bo pęknięta naprężona lina stalowa tnie jak brzytew. Może rybacy nie mieli możliwości widzieć takiego przypadku, ale osobiście jestem w obowiązku ostrzec przed takim zdarzeniem, bo pracując swego czasu na holowniku w Gdyni takie zdarzenie widziałem na własne oczy. Niestety skutek był tragiczny.

Drugi fragment filmiku to widok rybaków 15:13 min, którzy wykopują w wale miejsce na dziób łodzi. Oczywiście projekt wału ma zupełnie inne parametry niż ten obecny, ale jak to się mówi ktoś wziął kasę za robotę a teraz rybacy niech się męczą.

Szkoda, że mamy takich przedstawicieli w radzie, którzy zachowują się jak trzy symboliczne małpki, widoczne na zdjęciu poniżej.

DSC03939

Author

admin

Related Posts

Komentarze

 1. Aleksandra    

  Im drożej, tym lepiej.
  A że rybacy nadal muszą szarpać się z łodziami…..
  A że hala rybna stoi pusta bo nie ma ryb…(ścieki, solanka)
  A że rybakom z Helu wójt odmówił możliwości odpłatnego korzystania z pustej hali i pustego mola…

  Niegospodarność w czystej formie.
  I bezczelnie twierdzi, że rybacy sami chcieli takie molo!

 2. Janusz Jajek    

  Oczywiście, że pisemna skarga rybaków jest niezbędna, żeby Wójt mógł jak zwykle zapowiedzieć, że będzie dokładnie sprawdzał kto odważył się podpisać takie pismo.

  Później nam tryumfalnie ogłosi, że 2 rybaków podpisało się krzywo, jeden samym nazwiskiem, a kolejny to nie jest zameldowany w Mechelinkach i tylko trzyma tam łódź, kolejny akurat zapomniał okularów i nie wiedział co podpisuje, a tak w ogóle żaden nie podał imion obojga rodziców więc wszystkie te podpisy są nieważne.

  Pan wicewójt mógłby jeszcze powołać się na opinię anonimowego eksperta do spraw erozji brzegów morskich i wyciągania łodzi, z którego opinią nie wolno dyskutować.

  Jakby któryś rybak uważał, że wie lepiej jak się powinno wyciągać łódź to powie mu się, że mógł zrobić studia i napisać własną ekspertyzę, a nie teraz gdybać.

  Parafrazując prezesa Ryszarda Ochódzkiego:

  Ta przystań odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest przystań na miarę naszych możliwości. Tą przystanią otwieramy oczy niedowiarkom. – Patrzcie! To nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! –

  I nikt nie ma prawa się przyczepić bo to jest przystań społeczna, w oparciu o sześć instytucji, która sobie zgnije na świeżym powietrzu.

  Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.