shadow

Część 1 art. pt. Derdowskiego zapomnijmy o budowie opublikowana była dwa i pół roku temu. O dziwnych działaniach wokół Derdowskiego pisaliśmy dziewięć miesięcy temu w art. pt. Derdowskiegohistoria pełna ciekawostek. Teraz dalszy ciąg sagi pt. „Robić, żeby nic nie zrobić”.

Właśnie w ten sposób można odczytać działania wokół najpilniejszej inwestycji w naszej gminie.

W połowie 2015 roku szumnie zakomunikowano, że jesteśmy w posiadaniu koncepcji i projektu budowy, ale dopiero 23.03.2016 r. Kierownik Referatu Inwestycji mgr inż. Andrzej Klemenski złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy ulicy Derdowskiego. Oczywiście decyzja została wydana dość szybko bo już w czerwcu, ale o dziwo już w lipcu br. został złożony ponowny wniosek w tej samej sprawie.

Dopisanie dwóch numerów działek miało sugerować, że chodzi o doprecyzowanie dotychczasowej decyzji. Nic z tego. Dopisane działki o nr 119/7 i 118/4 mają granice oddalone od końca Derdowskiego odpowiednio o 155 i 415 m i trudno będzie wytłumaczyć dlaczego zostały ujęte w tej decyzji.

Więc o co tu chodzi ?

Obecnie nasuwają się dwie przyczyny, które mogą tłumaczyć zaistniałe zamieszanie.

Po pierwsze chodzi o ukrycie błędu przy budowie ścieżki rowerowej, czemu ma służyć

doprojektowanie do pierwotnego projektu tzw. drogi serwisowej przy Biedronce, co obrazuje załączony poniżej rysunek (dla osób bardziej dociekliwych w załącznikach pełna dokumentacja). a po drugie chodzi o zobowiązanie wyborcze wójta.

Scieżka przy biedroncez widok z lotu ptaka 2

Nie trzeba być inżynierem, żeby zrozumieć jaką głupotę mamy finansować z naszych podatków.

Na załączonym rysunku widać drogę serwisową, która ma mieć dwa wyloty (zaznaczone czerwonymi błyskawicami) do kompleksu tzw. Biedronki. Pierwszy wylot usytuowano bezpośrednio pomiędzy zabudowanymi działkami, żeby dojechać do Biedronki należy okrążyć budynki gdzie jest napis Apteka Społeczna, powrót tą sama drogą lub poczekać jak właściciel działki z napisem Salon Fryzjerski For You wybuduje drogę.

Normalny człowiek zaprojektowałby lewoskręt w miejscu zaznaczonym niebieską błyskawicą i także w tym miejscu zaplanował powrót na ulicę Derdowskiego. Oczywiście powrót do Kosakowa wyjazdem na Żeromskiego. Konia z rzędem dla tego kto wytłumaczy czemu ma służyć tzw. serwisówka.

W tym miejscu muszę zadać publicznie pytanie do radnego z Dębogórza Marcina Majka, który wielokrotnie zapewniał, że interesuje się budową Derdowskiego i dopilnuje, żeby wszystko było wykonane prawidłowo. Pytanie jest proste, na które wystarczy odpowiedzieć jednym słowem: czy widział obecnie przyjęty projekt ? Jeżeli widział to być może ma jakieś argumenty na wytłumaczenie czemu dopuścił do przyjęcia takiego bubla.

Drugą przyczynę zamieszania (czytaj: opieszałości i blokowania) jest prawdopodobnie mocny charakter i charyzma Wójta Jerzego Włudzika. Nadrzędny motyw jego działania to hasło wyborcze „Dotrzymuję słowa”, a co w sprawie Derdowskiego wójt obiecywał podczas kampanii wyborczej znajdujemy w jego biuletynach wyborczych nr 1 ale i nr 2.

Cytat z 3 strony biuletynu nr 1:

 • Kontynuację działań związanych z budową ulicy Derdowskiego.

Nikt nie może mieć wątpliwości, że słowa dotrzyma i na pewno będzie „kontynuował działania związane z budową ulicy Derdowskiego” tylko nie powiedział jak długo.

Złośliwi mówią, że „do usra…ej śmierci”.

W kolejnym odcinku cykluDerdowskiegozapomnijmy o budowie między innymi przedstawimy jaki poziom kompetencji i wiedzy posiada dwóch urzędników gminnych. Jeden z nich zeznając w prokuraturze pod odpowiedzialnością karną kłamie, a drugi zeznając w odpowiedzi na pytania zasłania się niepamięcią, jednocześnie odsyłając do wiedzy tego, który także nie wiele wie a dodatkowo kłamie. Pytania dotyczyły przekrętu niesłusznie wypłaconej kwoty za ponad 300 metrowy odcinek ścieżki rowerowej za „drobną kwotę” ponad 150 tys. zł.

Palczewski Henryk

Załączniki:

 1. wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
 2. decyzja z czerwca br.
 3. dokumentacja do wniosku z lipca br.
 4. pierwotny projekt
 5. Zdjęcie obecnego projektu nr 1.
 6. Zdjęcie obecnego projektu nr 2.
 7. Zdjęcie obecnego projektu nr 3.
 8. Zdjęcie obecnego projektu nr 4.
 9. Zdjęcie obecnego projektu nr 5.
 10. Zdjęcie obecnego projektu nr 6.
 11. Zdjęcie obecnego projektu nr 7.
 12. Zdjęcie obecnego projektu nr 8.

Author

admin

Related Posts

Komentarze

 1. Wyborca    

  Uwielbiam Pana i podziwiam za wytrwałość w dążeniu do Prawdy!!

  1. admin    

   Dziękuję za uwielbienie i gwarantuję, że będzie jeszcze więcej prawdy, bo tylko prawdą pokonamy głupotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.