shadow

Nadzwyczajna sesja w sprawie uchwalonego planu Kościuszki w Pogórzu zapowiada się bardzo interesująco. Dwie opinie prawne (Załącznik nr 1 i nr 2), które otrzymali radni wydają się być dobrą „podkładką” dla lobbystów planu. Zamieszczamy pełną ich treść po to, żeby zainteresowani mogli wyrobić sobie zdanie o stopniu nacisków dokonywanych przez orędowników wprowadzania dalszego bałaganu w gminie.

Przeciętnie wykształcony mieszkaniec, a tym bardziej osoba zainteresowana tematem powinna zwrócić uwagę, że opinie są przygotowane w sposób korzystny dla developera. Najbardziej obrazowo widać to w opinii o jej ważności.

Posługując się zwykłą wyszukiwarką internetową natrafiliśmy na inne opinie w tym na taką, która jednoznacznie świadczy o tym, że umowa zawarta przez gminę w żadnym stopniu nie zabezpiecza jej interesu.

Opinia, w której określono jako bezwzględną nieważność czynności dokonanej z naruszeniem zasad reprezentacji na podstawie art. 58 k.c.(Załącznik nr 3).

Na podstawie tej opinii możemy stwierdzić, że Rada Gminy podjęła uchwałę o zatwierdzeniu miejscowego planu będąc w błędzie, co kwalifikuje do uchylenia uchwały w całości.

Wątpliwość co do rzetelności opinii sporządzonej dla radnych potwierdza fakt podejrzenia o plagiat metodą „kopiuj – wklej”. Przeszukując materiały na temat reprezentacji spółek, natrafiliśmy na opinię wykonaną przez Aleksandra Adamusa, radcy prawnego w krakowskim biurze Rödl & Partner, którego opinia prawie w całości została przekopiowana. Nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby zostało podane źródło jej pochodzenia, a tak możemy przypuszczać, że została wykorzystana bez zgody autora. W załączeniu (Załącznik nr 4) kopia tej opinii z zaznaczonym tekstem, który wykorzystano.

Już jutro przekonamy się czy radni znają powiedzenie Św. Augustyna

Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.”
Załączniki:

 1. http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/01/Zał.-nr-1-opinia-uchylenie-planu-miejscowego.pdf
 2. http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/01/Zał.-03-Źle-podpisane-umowy.-Jak-się-z-nich-wybronić.pdf
 3. http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/01/Zał.-04-Jakie-są-skutki-naruszenia-zasad-reprezentacji-spółki-Firma-rp1.pdf

Author

admin

Related Posts

Komentarze

 1. Adam Macurzyk    

  Takie same plagiaty popełnia Pana Kółko Nowoczesnych Plagiatorów:
  Polecam porównanie:

  https://powiatrgoldapski.wordpress.com/na-czym-polega-destrukcyjne-dzialanie-wiatrakow-manipulacje-i-oszustwa-lobby-wiatrakowego/

  i plagiat:

  http://kosakowo.info//wp-content/uploads/2016/05/Nowoczesna-uwagi-do-planu-oczyszczalni.pdf

  „Według najnowszych badań, wytwarzane przez wiatraki, niesłyszalne dla człowieka infradźwięki, hałas oraz efekt migotania wywołują tzw. „syndrom turbiny wiatrowej”. Choroba rozwija się stopniowo, a jej skutki są nieodwracalne. Tylko niektóre z jej objawów to: deformacje płodów i nadumieralność niemowląt, rozdrażnienie, osłabienie pamięci i koncentracji, silne bóle głowy, depresja, nerwice, zaburzenia równowagi, osłabienie układu odpornościowego, choroby serca, zwiększenie ataków padaczki, zakłócenia pracy rozruszników serca. Najnowsze wyniki badań potwierdzają negatywne oddziaływanie wiatraków na zdrowie ludzi w odległości do 8 km.”

  pomijam już fakt, że Pan Tomaszewski bazuje na kompletnej bzdurze i nierzetelnym źródle informacji, a nie recenzowanej publikacji naukowej.

  jesteście po prostu żałośni tak samo jak Ci, których krytykujecie

  1. admin    

   Zgodnie z definicją plagiatu: Plagiat (łac. plagium, kradzież) – pojęcie z zakresu prawa autorskiego oznaczające skopiowanie cudzego utworu (lub jego części) wraz z przypisaniem sobie prawa do autorstwa poprzez ukrycie pochodzenia splagiatowanego utworu. Może być nim obraz, grafika, fotografia, piosenka, wiersz, praca magisterska, praca doktorska, publikacja naukowa jak również gra komputerowa. W Polsce istnieje rozbudowany czarny rynek prac naukowych pisanych na zamówienie, w tym przez pracowników uczelni[1].

   Zamieszczenie fragmentu ulotki, która ma być rozpowszechniana nie wypełnia definicji plagiatu, wręcz przeciwnie nagłaśnia to słuszna sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.