shadow

To co ostatnio dzieje się w naszej gminie zmusza nasze Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Kosakowo do działania.

Cele naszego działania przedstawione w § 6 naszego statutu. , w którym między innymi zapisano „Działanie na rzecz społeczności lokalnejtworzenie lokalnej wspólnoty społecznej zgodnie z ideą społeczeństwa obywatelskiego i ekorozwoju”.

Nadszedł moment działania. Musimy jako mieszkańcy pokazać, że to co dzieje się w naszej gminie nie jest nam obojętne.

To my musimy wyrazić swoją opinię, ale także przedstawić nasze żądania. Można to zrobić jedynie drogą demokratyczną. Zgodnie z prawem możemy przeprowadzić referendum w sprawach istotnych dla naszej gminy.

Nie ulega wątpliwości, że obecnie najbardziej istotną sprawą jest decyzja o strukturze szkolnictwa po reformie, którą nam narzucono. To my musimy przedstawić mieszkańcom parę wariantów do wyboru, a nie oddawać decyzję wąskiej garstce urzędników.

Jest jeszcze kilka istotnych spraw, o które musimy zapytać mieszkańców gminy.

Skuteczne przeprowadzenie referendum wymaga dobrej organizacji. Dlatego też postanowiliśmy po raz pierwszy ogłosić nabór członków do naszego stowarzyszenia.

Ze względu na fakt, ze chcemy redagować pytania referendalne, już wspólnie z nowymi członkami zmuszeni jesteśmy określić dwu tygodniowy termin naboru

tj. do 5 lutego br.

Jeżeli jesteś osobą, która widzi dotychczasowe efekty naszej pracy, zapoznała się z naszym statutem i ma zamiar także uczestniczyć w tym co robimy to zapraszamy serdecznie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na poczta@kosakowo.info

Dodatkowe informacje tel. 501-191-961

Prezes Zarządu

Henryk Palczewski

Załączniki:

  1. Statut SMGK 

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.