shadow

 

Wszyscy wykonawcy, a było ich sześciu, zadeklarowali w swoich ofertach uzyskanie przejezdności ulicy Derdowskiego (od galerii SZPERK do ulicy Żeromskiego) właśnie w tym terminie.

Jeszcze lepszą informacją jest cena najniższej oferty opiewająca na kwotę

9 317 886 zł brutto. Otwarcie ofert nastąpiło 10.05.2017 r. o godz. 12:15 i zostało poprzedzone (zgodnie z przepisami) informacją o kwocie jaką gmina ma zamiar przeznaczyć na tę inwestycję. Planowana kwota to 12 220 180 zł brutto.

Wprawdzie komisja przetargowa jeszcze oficjalnie nie ogłosiła nazwy firmy, która wygrała przetarg, ale zwycięska oferta złożona została przez znaną i doświadczoną firmę, więc można przypuszczać, że to ona będzie wykonawcą.

Author

admin

Related Posts

Komentarze

  1. Szymon Tabakiernik    

    Podwójnie dobra wiadomość.
    Termin wykonania rewelacyjny, a 2,9 mln zł oszczędności to znaczna kwota. Nie mówię co mają z tą kwotą zrobić władze, bo to ich niezależna decyzja, ale gdybym to ja miał decydować o tym, to niewątpliwie skorzystałbym z okazji, iż najtańszy oferent za zaoszczędzoną kwotę może wykonać 652 mb drogi w standardzie ul. Derdowskiego i zleciłbym wybudowanie dalszego odcinka ul. Kościuszki od Derdowskiego do Czarnieckiego. Raz, a porządnie, a nie prowizorka w płytach YOMB, na co deweloperzy mają podpisane umowy z gminą. Niech deweloperzy zamiast budować prowizorkę dołożą się do budowy normalnej drogi, z której będą korzystać.
    Oczywiście można wydać oszczędności na inne drogi w gminie, potrzeb mamy sporo, ale jeżeli już jest decyzja, że zabudowujemy Pogórze to niech to będzie szybko i bez problemów dla już mieszkających. Pamiętajmy, że 1000 nowych mieszkańców to dla gminy co najmniej 1,5 mln zł rocznie, które pozwoli szybciej wybudować drogi w całej gminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.