shadow

Czy Wójt i Radni gminy Kosakowo zmuszą nas do przetestowania zmian w sądownictwie ?

Nie zawsze winą należy obarczać sądy, winę należy szukać u siebie. Aureliusz Augustyn z Hippony już w IV wieku powiedział: „Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską”. Kierując się tą maksymą staramy się nie popełnić kolejnego błędu. Krótko mówiąc, przy dochodzeniu swych praw przed sądem postanowiliśmy tym razem skorzystać z profesjonalistów.

Sprawa, którą postanowiliśmy złożyć do sądu (oczywiście w przypadku nie uwzględnienia naszych wezwań), jest ważna nie tylko dla Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo, gdyż podważa jego dobre imię i wiarygodność, ale przede wszystkim dla Gminy, gdyż wprowadza w błąd mieszkańców ukrywając przed nimi rzeczywiste przyczyny niewykonania w roku 2016 budowy

ul. Derdowskiego. Treści wezwań znajdyują się pod linkami:

O budowie Derdowskiego pisałem wielokrotnie. Pierwsze artykuły na ten temat zostały opublikowane ponad 3 lata temu, linki poniżej:

  1. http://kosakowo.info/?p=1618
  2. http://kosakowo.info/?p=3991
  3. http://kosakowo.info/?p=4051

Od początku przyświecał nam jeden cel, szybkie, ale zarazem rozsądne wybudowanie Derdowskiego, dlatego też mam prawo napisać, że to co napisano w sprawozdaniu do budżetu jest potwierdzeniem istnienia układu chroniącego nieudolne działania niekompetentnych urzędników. Wskazywanie naszego stowarzyszenia jako odpowiedzialnego za opóźnienie w budowie strategicznej dla nas drogi to gruba przesada mająca na celu ukrycie prawdziwych przyczyn bałaganu, a może … działania z premedytacją.

Działania związane z budową Derdowskiego układają się w jedną logiczną całość, która może świadczyć o wykorzystaniu tej budowy głównie do celów propagandowych z wielką szkodą finansową dla gminy.

Historia jest długa i sięga 2009 roku, kiedy to gmina uzyskała pozwolenie na budowę ścieżki rowerowej. Ze szczegółami można zapoznać się w artykułach pod linkami powyżej. Droga Derdowskiego mogła już być budowana na podstawie projektu z 2011 roku, który wyrzucono do kosza tylko dlatego, że według niego należałoby wyburzyć całą ścieżkę rowerową. Obecny projekt według, którego budowana jest droga Derdowskiego jest kompromisem, który wymusza wyburzenie „tylko” 600 m ścieżki, czyli stratę nie 1,2 mln zł „tylko” około 400 tys. zł.

Reasumując, można podejrzewać, że uchylenie pozwolenia na budowę z przyczyny złego wpisania wnioskodawcy, zamiast „Wójt Gminy Kosakowo” wystąpiono jako „Gmina Kosakowo” nie mogło być przypadkiem w sytuacji, że wniosek przygotowywali doświadczeni, wieloletni urzędnicy. Wszystko wskazuje na to, że działanie było przemyślane i mające na celu wydłużenie rozpoczęcia budowy, tak żeby zakończenie inwestycji było pięknym akcentem wyborczym. Na ten fakt wskazują chociażby terminy: koniec października – przejezdność, a dopiero pół roku później oddanie do użytku. Na co potrzebne pół roku ? Chyba tylko, żeby dotrwać do rozpoczęcia kampanii wyborczej. Oczywiście nie małe znaczenie ma fakt jak najdłuższe przeciąganie budowy w celu ukrycia konieczności rozbiórki ścieżki. Najśmieszniejsze, ale zrozumiałe z racji solidarności urzędniczej jest uporczywe tłumaczenie Wice Wójta Marcina Majka, który na Facebooku tłumaczy konieczność rozbiórki wykonaniem „prac sieciowych, skrzyżowania, zjazdów itp.” słowem nie wspominając, że od początku ścieżka była źle wybudowana i nikomu za to nie spadł włos z głowy.

Dobrze, że nasza gmina jest tak bogata, że mało kto zauważy zmarnowanie „drobnych” 400 tys. zł.

Ten układ musi być rozbity.

Henryk Palczewski

Załączniki:

  1. Sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2016 http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/07/Zał.-nr-1-Sprawozdanie-z-wykonania-budżetu-za-rok-2016.pdf
  2. Odwołanie od decyzjihttp://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/07/Zał.-nr-2-Odwołanie-od-decyzji.pdf
  3. Decyzja uchylająca pozwolenie na budowęhttp://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/07/Zał.-nr-4-Decyzja-uchylajaca.pdf
  4. Decyzja umarzająca postępowanie odwoławczehttp://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/07/skan-decyzji-WI-I.7821.1.7A.2016.EK_.pdf

Author

admin

Related Posts

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.