shadow

Piękna inicjatywa … pełna wątpliwości, pachnąca przekrętem.

W grupie „Nasza Gmina Kosakowo” oraz udostępniony na „Kosakowo dla myślących” pojawił się post o budowie ścieżki Rewa – Mechelinki. Temat już publikowany na RG Kosakowo http://www.rgkosakowo.pl/wp-content/uploads/Wizualizacja.pdf .

Komentarze zawarte pod udostępnionym postem wskazują, że pomysł może wywołać szerokie zainteresowanie. Zainteresowanie może wynikać głównie z faktu, że przedstawienie pomysłu sugeruje, iż jest mowa o ścieżce z Rewy do Mechelinek. Należy zwrócić uwagę, że informacja na RG Kosakowo została nazwana „Wizualizacja z opisem Alejki Nadmorskiej w Rewie” i przedstawia piękne zdjęcia ścieżki przy plaży stwarzającej wrażenie, że jest ona długości paru kilometrów. Sugestia ta jest potwierdzona na mapce w reklamie http://pliki.tadgetig.nazwa.pl/SpotRekAlRew.pdf gdzie wprawdzie zaznaczono strzałkami miejsce gdzie będzie wybudowana ścieżka, a więc przy hotelu, ale linią przerywaną zaznaczono trasę z Rewy do Mechelinek. Pozwolenie na budowę obejmuje „Rozbudowę chodnika wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz małą architekturą na działkach Nr: 146/5, 245/8 obręb 3 Rewa oraz 2/4 obręb Mechelinki jednostka ewidencyjna Kosakowo”.

Jeżeli przyjrzymy się mapce

, na której zaznaczono wymienione działki, to jednoznacznie widać, że rozbudowa dotyczy tylko Rewy i to na długości max. 30 m. bo tylko na działkach 245/8 oraz 2/4 gdyż działki nr 146/5 w ewidencji nie ma. Należy stwierdzić, że jeżeli działka 146/5 została podzielona na 146/6 oraz 146/7 to wówczas może chodzić o deptak na działce 146/6 wzdłuż nowego hotelu.

Nikt nie ma prawa posądzać inicjatorów o wprowadzanie w błąd, bo nigdzie nie pada nazwa Mechelinki.

Intrygująca jest też informacja, że siedzibą poważnej fundacji, która ma zamiar prowadzić inwestycję o przewidywanej wartości 2 486 948 zł http://funrozioch.pl/wspolpraca-z-nami-bcb2-a934.html jest domek kempingowy pod adresem ul. Bursztynowa 7.

Cieszy informacja Wicewójta Marcina Majka o zainteresowaniu się tą sprawą, i o zamiarze spotkania się z inicjatorem. Mamy nadzieję, że powyższe uwagi Wicewójt przyjmie życzliwe jako prośbę o zachowanie daleko idącej ostrożności w negocjacjach.

PS. działka 146/6 jest własnością prywatna szeroko o tej działce w http://kosakowo.info/?p=107. Tajemnica działki 146/5 rozwikłana, została podzielona na 146/6 i 146/7. Inwestycja ma być wykonana na części działki 146/7, jak na zdjęciu poniżej.

Bulwar nadmorski w Rewie wizytówką gminy Kosakowo

Już po zamieszczeniu powyższej treści w grupie „Nasza Gmina Kosakowo” Pani Barbara Litwic zamieściła komentarz, który wyjaśnia zagadkę i przedstawia ją w zupełnie innym świetle. Komentarz to link http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/afera-o-budowe-nadmorskiej-alejki-w-rewie/tnpre0k Czyżby gmina nie znała problemów Pana Getta i nie pomogła tak jak to było w przypadku nabycia działki 146/6 przez właściciela hotelu o czym pisaliśmy w http://kosakowo.info/?p=107

 

Henryk Palczewski

 

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.