shadow

Listę budowanych dróg w 2017 ogłasza Wice Wójt Marcin Majek

Stwierdzenie Wójta w 3:25 min Cz.4 nagrania oraz dwie minuty później Wice Wójta, iż nie wybudowanie dróg w tym roku i skumulowanie ich budowy w roku przyszłym może być odebrane jako „kiełbasa wyborcza”, odebrałem poważnie. Wójtowie wiedzą o czym mówią i ja dokładnie tak to odbieram. Kampania wyborcza jest w toku.

Jak można inaczej odczytać fakt, że w tym roku będą wykonane tylko 4 drogi (Agrestowa, Lotnicza, Parandowskiego, Maczka) z 33 planowanych. Stanowi to zaledwie 8,77% łącznej długości dróg planowanych w harmonogramie na 2017. Swoją drogą ogłoszony na Facebook’u harmonogram uznany został jako niebywałe osiągnięcie myśli urzędniczej.

Nie wiem jak odbierać tłumaczenie Wójta, że przyczyną zaistniałej sytuacji jest, jego miękkie serce gdyż nie zwolnił tych, którzy za to odpowiadają (Cz. 4 7:19 min).

 

Szanowni mieszkańcy z wszelkich sił starałem się nie pisać krytycznie o obecnej władzy, ale po obejrzeniu tej części sesji jestem przerażony do czego żeśmy, my jako mieszkańcy dopuścili. Zamiast dobrze po gospodarsku zarządzanej gminy mamy ochronkę urzędników, która już dawno nie powinna pracować, co potwierdził sam Wójt. Jeszcze bardziej przeraża fakt, że Wice Wójt, który był ostatnią nadzieją na zmiany, całkowicie się wkomponował w nieformalny układ władzy gminnej. Układ, który nawzajem się ochrania, który ukrywa nieudacznictwo. Moje rozgoryczenie spotęgowane jest faktem, że zamiast krytykować przedstawiamy pozytywne projekty, które niestety nie mogą się przebić, bo układ nie pozwala zrobić jakiegokolwiek wyłomu w swojej nieomylności.

Przykładem wspólnej postawy ochraniającej władzę jest sytuacja przedstawiona w Cz. 11 nagrania, podczas której zwarta grupa z Przewodniczącym Rady Marcinem Kopitzkim na czele głosuje nad uchwałą, o której nie ma zielonego pojęcia, bo Przewodniczący nie dostarczył odpowiednich dokumentów, a nawet arogancko odmówił udzielenia głosu stronie, której sprawa dotyczyła. Chodzi o pomówienie naszego stowarzyszenia o przyczynę ponad półrocznego opóźnienia w budowie Derdowskiego. Prawda jest taka, że to opóźnienie także zostało prawdopodobnie zaplanowane, tak żeby oddanie drogi do użytku wpisać w kampanię wyborczą. Szerzej pisałem na ten temat w artykule pt. „Test nowego sądownictwa” .

Niestety problem polega na tym, że bardzo trudno przebić się z faktami do świadomości mieszkańców, ale kropla drąży skałę i zgodnie z tą zasadą będę nadal publikował takie kwiatki jak na ostatniej sesji.

Henryk Palczewski

Załączniki:

 1. Cz. 1. https://youtu.be/dTeSIlP3iG8
 2. Cz. 2. https://youtu.be/W156rLUB3i8
 3. Cz. 3. https://youtu.be/PchsZ9KYBmo
 4. Cz. 4. https://youtu.be/I7a2m5aeUUw
 5. Cz. 5. https://youtu.be/XRuyZ9jq19A
 6. Cz. 6. https://youtu.be/4UbVJ7ahs-M
 7. Cz. 7. https://youtu.be/MuUU-Su0pBs
 8. Cz. 8. https://youtu.be/qgwZ5AdYFGw
 9. Cz. 9. https://youtu.be/2NDu41KXj68
 10. Cz.10.https://youtu.be/UQrKxY4UZ5g
 11. Cz.11.https://youtu.be/BsCmCGnsWRg
 12. Cz.12. https://youtu.be/3pRp79hM15U
 13. Cz.13. https://youtu.be/Nqii0lQcByc

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.