shadow

Zebranie wiejskie w Pogórzu

Wieloletnie doświadczenie Sołtysa, a zarazem Radnego Pana Antoniego Strzelca spowodowało, że spotkanie mieszkańców było spokojne i merytoryczne. „Dzięki” niskiej frekwencji, która była ponad dwa razy niższa niż w Dębogórzu (19 obecnych na 3105 mieszkańców). Na sali wyraźnie odczuwało się brak przedstawicieli najbardziej zainteresowanych, czyli mieszkańców nowych osiedli. Podział środków (51 tys. zł) przydzielonych dla Pogórza przebiegał bez kontrowersji. Środki przeznaczono na budowę jednej lampy i budowę placu zabaw. Wstępna lokalizacją placu przy sklepie pomiędzy ul. Szkolną, a Słowackiego.

W punkcie pt. sprawy bieżące jak zwykle szereg żali. Odpowiedzi obecnego Wice Wójta praktycznie sprowadzały się do stwierdzeń: Różewicza – rozpoczynamy procedurę przetargową, Feliksa Dorsza – ponawiamy po raz trzeci procedurę przetargową, Kościuszki – spodziewamy się pozwolenia budowlanego na wiosnę przyszłego roku itd, itp. Milczeniem zbyte pytania o plany rozwoju terenów wokół nowych osiedli oraz najważniejsze gdzie przewidziano tereny zielone, tudzież publiczne dla mieszkańców. Reasumując przyszły rok będzie wspaniałą kampanią wyborczą – rozpoczynaniom inwestycji i przecinaniom wstęgi nie będzie końca. Jedynym zgrzytem było stwierdzenie mieszkańców, że w roku wyborczym wszystkie inwestycje są co najmniej 30% droższe (jak nie więcej), pozostały skwitowane tylko uśmiechem.

Takim samym uśmiechem Wice Wójt skwitował informację jaką przekazałem mieszkańcom (Cz. 5 18:00 min nagrania) zaniepokojonym brakiem myślenia perspektywicznego. Otóż w ostatnich minutach spotkania miałem okazje poinformować o podpisanym przez wszystkich radnych z Pogórza wniosku o podjęcie uchwały o przystąpienia do zmiany planu miejscowego tak, aby zarezerwowano ponad 2,25 ha gruntów na cele publiczne (szkoła, przedszkole,żłobek oraz teren zielony) w Pogórzu przy ul. Wiejskiej, pomiędzy osiedlem Mistral i niedługo budowanym nowym osiedlem Beauforta.

Trudno określić co miał oznaczać uśmiech Wice Wójta, ale u mieszkańców dało się odczuć zadowolenie, ale i zdziwienie, że o takiej inicjatywie nic nie wiedzą. Szczegółowo na ten temat pod linkiem http://kosakowo.info/?p=4569 . Czujemy się, jako stowarzyszenie odpowiedzialni, że nie znaleźliśmy jeszcze skutecznego sposobu na dotarcie, z tak ważnymi informacjami do mieszkańców. Na usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że nie znam przyczyn dla, których informacje publikowane przez nas, a dotyczące Pogórza, są bezwzględnie blokowane w najbardziej popularnej na Pogórzu grupie Facebooka „Nowe Pogórze”. Może mieszkańcy są w stanie odpowiedzieć jaka jest przyczyna blokady informacyjnej, bo nam jest trudno to wyjaśnić, chociaż być może jak to we wszystkim „jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ….”.

Henryk Palczewski

Linki do nagrań:

  1. Cz. 1 https://youtu.be/GkZSQDz1hqs
  2. Cz. 2 https://youtu.be/YYHJP1Tmo0I
  3. Cz. 3 https://youtu.be/XaE4SIGXwOE
  4. Cz. 4 https://youtu.be/th4uiu13aak
  5. Cz. 5 https://youtu.be/eDRRLcVd29c

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.