shadow

W art. pt. „Kazimierz – kobiety decydują … przy rekordowej frekwencji” pisaliśmy o ważnym dla mieszkańców Kazimierza problemie granic ich wioski. Patrząc na ich bezsilność i brak zrozumienia u władz postanowiliśmy im pomóc.

Na najbliższej sesji ma być poddany pod głosowanie projekt uchwały przygotowanej przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Kosakowo, a złożonej przez radną Mirosławę Piotrowską  o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Konsultacje są niezbędne w celu uchylenia uchwały, która skrzywdziła mieszkańców Kazimierza. 

 

Pisząc w skrócie, mieszkańcy już w 06 października 2015 r. złożyli prośbę do Wójta o przywrócenie granic wsi sprzed 2002 r. Chodzi o 202,9696 ha gruntów, które zostały odłączone i przydzielone do innych wiosek.

Nie byłoby o czym pisać gdyby nie trzy stronicowa opinia Wójta do projektu uchwały, która jest klasycznym przykładem przerostu formy nad treścią. Dokument załączony pod niżej podanym linkiem. Opinia praktycznie jest konspektem wykładu prawnego, z którego jednoznacznie wynika, że projekt uchwały jest prawidłowy i uchwała może być podjęta.

Ta część opinii prawdopodobnie przygotowana była przez prawnika. Jednakże tylko ostatni akapit pisma przesłanego do rady, odnosi się do tego co o tej sprawie myśli Wójt i tą część opinii musimy zacytować:

Z powyższych względów podjecie uchwały, o której mowa w piśmie ORG.0000.1.58.2017.AW jest możliwe pod kątem prawnym. Czym innym jest ocena czy obecnie mamy dobry okres na podejmowanie takich uchwał. Faktem jest, iż szykują się duże zmiany w zakresie funkcjonowania jednostek samorządu, w tym w szczególności gmin. Są to zmiany ustrojowe i materialne, stąd sugerowałbym wstrzymać się do czasu uchwalenia nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym.”

Nic dodać, nic ująć. Tak wygląda u nas demokracja. Przed dwoma laty, kiedy mieszkańcy składali wniosek nikt nie mówił o zmianach przepisów prawa samorządowego i sprawa mogła być już dawno załatwiona. Obecnie w interesującym nas zakresie także nikt nie podnosi, żadnych wniosków, więc pytanie „co ma piernik do wiatraka”.

Henryk Palczewski.

Linki do dokumentów:

1. Art. „Kobiety decydują … przy rekordowej frekwencji”

http://kosakowo.info/?p=4607

2. Prośba do Wójta z 2015 roku

http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/11/Scan-12.10.2017-18.18.pdf 3. Opinia Wójta http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/11/Opinia-Wójta-na-temat-projektu-uchwały.pdf

3. Opinia Wójta http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/11/Opinia-Wójta-na-temat-projektu-uchwały.pdf

 

 

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.