shadow

Niespodziewane wsparcie … od władzy, przedszkole w Mostach będzie do 2020 roku

Przekonywanie do swoich racji bez względu na opór materii ma sens. Dowodem na to było dzisiejsze (06.02.2018 r.) posiedzenie Komisji ds. Społecznych i Edukacji.

Szok, którego doznałem spowodował po raz pierwszy Wójt stwierdzeniem, że skorzysta z mojej podpowiedzi o miejscu gdzie powinno być zlokalizowane przedszkole w Mostach (Cz. 2, 25:00 min.)

Chociaż w październiku ubiegłego roku wydał opinię (link nr 2) na podstawie, której rada odrzuciła nasz projekt złożony dzięki poparciu 5-u radnych. Temat szeroko opisywany na naszej stronie internetowej oraz w biuletynie ostatnio w art. pt. „Z ogromna radością informujemy, że …” , który także był zawarty w pyt. 2 do referendum. Dzisiejsze posiedzenie, na którym omawiano problemy przedszkoli podsumował (Cz. 2 nagrania) Wójt przedstawiając sposób w jaki chce je rozwiązać.

Jeszcze większe wrażenie spowodowała wypowiedź radnego z Kosakowa Jerzego Stankiewicza, który ku zdziwieniu wójta i jego zastępcy, być może nieświadomie potwierdził to co od lat przedstawiam delikatnie mówiąc jako dużą pomyłkę.

Ten temat omawiałem wielokrotnie i sprowadza się on głównie do budowy tunelu pod ulicą szkolną, na co mamy wydać ponad 2,5 mln. zł. ( Cz.4 od 9:00 min.). Warto nagranie obejrzeć do końca, gdyż cała dyskusja jest koronnym dowodem, dlaczego musimy dokonać radykalnej zmiany w myśleniu i podejściu do nowych pomysłów. Musimy zmienić mentalność urzędniczą, która w pierwszym odruchu wszystko traktuje na „nie”. Nie ma odruchu pozytywnego, polegającego na stwierdzeniu „pomysł godny rozważenia i będziemy szukać sposobów na realizację”, jest tylko odruch samoobrony, o czym świadczy wypowiedź zastępcy wójta ze słowami „temat jest nietrafny”a następnie wyszukiwanie argumentów przeciwko. Jeszcze bardziej popisał się kierownik ds. inwestycji, który stwierdził, że temat spóźniony bo „proces inwestycyjny trwa”, a chwilę wcześniej podał na jakim etapie jest ten proces.

Otóż, proces inwestycyjny jest na etapie projektowania, które jak dobrze pójdzie ma się zakończyć z końcem maja, następnie nie wiadomo jak długo będzie trwało wydanie pozwolenia budowlanego, a na końcu przetarg na wykonawstwo. Na pewno tempo będzie dobre, bo jak w trakcie dyskusji powiedziano, budowa musi ruszyć krótko przed wyborami bo temat dobrze się sprzedaje.

W rozpędzie kierownik Pan Klemenski nawet się nie zawahał żeby powiedzieć, iż w procesie inwestycyjnym na tym etapie nie ma najmniejszego problemu pominąć budowę tunelu chyba, że ta sprawa jest już przesądzona i nieodwołalna, ale cała nadzieja w tym, że do wyborów tunel nie będzie budowany, a mieszkańcy nie wybiorą „oszołoma” który będzie chciał go budować.

Mieszkańcy, którym zależy na gminie, koniecznie powinni obejrzeć wszystkie nagrania i bez podpowiadania wyciągnąć wnioski co nas czeka jeżeli będziemy kontynuować takie zarządzanie.

Henryk Palczewski

Linki:

  1. Z ogromna radością informujemy, że …” http://kosakowo.info/?p=4569
  2. Opinia Wójta do projektów uchwał o zmianie przeznaczenia terenu na przedszkole w Mostach http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2017/10/Opinia-W%C3%B3jta-ws.-projektu-uchwa%C5%82y-ws.przyst%C4%85pienia-do-sporz%C4%85dzenia-MPZP-cz.-obr%C4%99bu-Pog%C3%B3rze-oraz-cz.-obr%C4%99bu-Mosty-oraz-cz.-obr%C4%99bu-Kosakowo.pdf
  3. Cz.1 https://youtu.be/hhXmxNIL3WE
  4. Cz.2 https://youtu.be/1daFVjkBXGI
  5. Cz.3 https://youtu.be/syW4BE8kgb0
  6. Cz.4 https://youtu.be/zlbu98WsNg0

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.