shadow

Piękny wywiad”, wzór na szkolenia z propagandy i zagarniania własności intelektualnej

Trudno opisać wzburzenie, a jednocześnie nie być agresywnym (tego nie lubią czytelnicy). Dlatego też warto zapoznać się z nagraniem wywiadu, http://www.telewizjattm.pl/nasze-programy/60-37/48-strona.html , a następnie skonfrontować z poniższymi informacjami.

W maju 2016 r. wówczas jeszcze jako radny gminy Marcin Majek, był pierwszym hamulcowym w szeregu tych co są „za, a nawet przeciw”. Między innymi przy jego znaczącym udziale jako przewodniczącego komisji rolnej, przywołując błahe i byle jakie argumenty, kolokwialnie mówiąc „uwalono” projekt przystąpienia do zmiany miejscowego planu dla Ekomariny „Nowa Holandia”.

Artykuł na ten temat pt. pod linkem http://kosakowo.info/?p=3901

Właśnie dlatego teraz jesteśmy w miejscu, gdzie mogliśmy być ponad 1,5 roku temu.

Dlaczego tak się stało dokumentuje nagranie wywiadu przeprowadzonego w Twojej Telewizji Morskiej z panią kierownik kancelarii Wójta oraz jego Zastępcą

(link poniżej).

Jak się okazuje wówczas projekt upadł nie tylko dlatego, że był przygotowany przez nasze stowarzyszenie i został złożony przez radnych z innego obozu niż panujący, ale dlatego, że funkcjonowałby w obiegu publicznym jako projekt autorski Pana Marka Lisa. Dzisiaj już się nie wspomina o autorze, a wszystko wskazuje na to, że jutro autorstwo może sobie przypisać kandydat na stanowisko wójta.

Na razie Zastępca Wójta mówi w 12:00 min nagrania, iż temat ekomariny powstał z „inicjatywy oddolnej, czyli on wypłynął od mieszkańców i wielu miłośników żeglarstwa i ekologi” i zaraz potem dodaje „wzór do naśladowania znaleźliśmy w Holandii w miejscowości Giethoorn, byliśmy tam na wizytacji”.

Właśnie w tym miejscu zabrakło mi słów na opisanie zwykłego świństwem jakie robi się autorowi pomysłu Markowi Lisowi. To on na spotkaniu wyborczym w Rewie w listopadzie 2014 roku po raz pierwszy przedstawił swój pomysł, o czym niezwłocznie napisałem w artykule pt. „Nowa Holandia autor projektu Marek Lis”. Stwierdzenie, że „byliśmy tam na wizytacji” to kolejne mijanie się z prawdą, władze były tam ale na wycieczce, którą zorganizował Marek Lis, tylko po to żeby przekonać władze do swojego pomysłu. Dzisiaj spotyka go krzywda bo okrada się go z jego pomysłu i zaangażowania.

Pytanie nasuwa się samo: dlaczego ? I na nie też na pewno znajdziemy niedługo odpowiedź.

Henryk Palczewski

Linki:

  1. Link do nagrania wywiadu http://www.telewizjattm.pl/nasze-programy/60-37/48-strona.html
  2. Nowa Holandia autor projektu Marek Lis” http://kosakowo.info/?p=2628
  3. Prawda o Ekomarinie „Nowa Holandia”” http://kosakowo.info/?p=3901

Author

admin

Related Posts

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.