shadow

Obalamy stereotypy

Nie zdawałem sobie sprawy z powszechnego stereotypu – starszy człowiek to zacofanie technologiczne. Uzmysłowiła mi to jedna z komentatorek na FB, pod postem o zebraniu wiejskim w Pogórzu https://www.facebook.com/www.kosakowo.info/posts/1668807743172404

W krótkiej odpowiedzi zwróciłem uwagę, że wraz z wiekiem przybywa doświadczenia i jako przykład podałem proste, a jak znaczące usprawnienie technologiczne. Rozwiązanie pracy na dwóch monitorach, tak jak to przedstawiłem na zdjęciu. Takie rozwiązaniem, które stosuję od ponad 5 lat znacznie usprawnia prace. Możliwość otwarcia kilku programów i jednoczesna w nich praca, nie tylko przyspiesza ją, ale poprawia jej jakość. Wyeliminowanie ciągłego przechodzenia z programu do programu poprzez przełączanie okienek nie tylko skraca czas dostępu, ale także zmniejsza obciążenie pamięci.

Na lewym ekranie, jak widać na zdjęciu można np. otworzyć i pisać pismo mając jednocześnie włączone obok odpowiednie przepisy, drugi ekran może służyć np. do podglądu wyszukiwarki i programu pocztowego.

 

Pracę przy zastosowaniu dwóch ekranów konsultowałem z pracownikami naszego urzędu, którzy pozytywnie odebrali taką możliwość, a Wójt, któremu przedstawiłem takie rozwiązanie sam stwierdził, że nie jest to, aż tak kosztowne żeby tego nie wprowadzić. Dokładnie, wprowadzenie takiego rozwiązania to zakup monitora cena w granicach 500 do 600 zł. Oraz ewentualna wymiana karty graficznej, jeżeli w komputerze jest karta starego typu, a to koszt rzędu 200 zł. Oczywiście plus koszty montażu, a całkowity koszt modernizacji nie powinien przekroczyć 1000 zł na stanowisko. Biorąc pod uwagę urząd i konieczność zmodernizowania 50 stanowisk, to koszt w skali budżetu mały, żeby nie powiedzieć śmieszny. Nawet nie ma konieczności rozpisywania przetargu, czyli rozwiązanie do wprowadzenia od ręki.

Henryk Palczewski

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.