shadow

„Ma­li ludzie czer­pią ol­brzy­mią ra­dość z błędów i gaf po­pełnianych przez ludzi wielkich”

Arthur Schopenhauer

Tytułowy cytat w pełni obrazuje zadowolenie z wyroku jaki opublikowano na pierwszej stronie biuletynu gminnego z maja 2018 w sprawie naruszenia przeze mnie dóbr osobistych Marcina Kopitzkiego. Oczywiście nadużyciem byłoby określanie się człowiekiem wielkim, ale bez fałszywej skromności mogę mieć poczucie wyższości, biorąc pod uwagę to co realizuje się z moich pomysłów. Do tej pory nie było okazji napisania co w gminie się zmieniło z mojej inicjatywy, a jest tego sporo szczególnie gdy się to porówna z zerowymi inicjatywami innych.

Najnowszy dowód. Przejeżdżając ul. Derdowskiego można nie zwrócić uwagi, że zbudowano zjazd z drogi serwisowej bezpośrednio do Biedronki. Każdy potraktuje to jako rzecz normalną, ale trzeba wiedzieć, że jeszcze w sierpniu 2016 roku, kiedy pisałem (Link nr 1) o braku tego wyjazdu moją publikację obśmiewano i traktowano jako kolejne czepianie się i rzucanie kłód pod nogi zapracowanej władzy.

Dzisiaj po cichutku zjazd wykonano i będzie można chwalić się, że naprawiono ewidentny błąd projektantów. Więcej na ten temat w artykułach, do których na końcu zamieściłem linki.

To jest najświeższy przykład realizacji moich pomysłów, ale żeby nie było, że chwalę się takimi drobiazgami to muszę przywołać inne o wiele ważniejsze inicjatywy i tak od najstarszych:

  1. Pomysł, inicjatywa i w końcu efekt wspólny mieszkańców przeprowadzenie referendum w 2013 roku w sprawie gazociągu i kawern. Zarzuty, że pytania referendalne były „pokrętne”, żeby zmylić mieszkańców okazały się nietrafne (zarzut chyba tylko ze strony tych co mają trudności z czytaniem ze zrozumieniem). Po raz pierwszy otwarcie piszę, że pytania i projekt uchwały przygotowałem sam bez współpracy z kimkolwiek i były na tyle precyzyjne, że nie można było ich podważyć prawnie, żeby nie dopuścić do głosowania. Mali ludzie tego nie wymyślili.
  2. Wprowadzenie do programu wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborców Szymona Tabakiernika między innymi pomysłu wykupu niszczejącego Pałacu w Mostach. Pomysł, który został zrealizowany po latach, za co podziękowania dla Wójta Jerzego Włudzika.
  3. Pomysł i przygotowanie uchwały o przystąpieniu do miejscowego planu dla Mariny Nowa Holandia, po czasie zmodyfikowany (czytaj: obkrojony) zrealizowany i w tej chwili procedowany. Straciliśmy tylko 1,5 roku.
  4. Pomysł i przygotowanie projektu uchwały o przystąpieniu do miejscowego planu dla kanału odprowadzającego ścieki z oczyszczalni Dębogórze. Plan uchwalono i teraz mamy podstawę prawną do wyegzekwowania przywrócenia Zagórskiej Strugi i zamknięcia ścieków w zamkniętej rurze.
  5. Pomysł zabezpieczenia terenu przy Pałacu w Mostach na przedszkole, żłobek i inne inwestycje użyteczności publicznej, najpierw skrytykowany powagą klubu radnych, ale dzięki decyzji Wójta zrealizowany jeszcze lepiej niż zakładałem. Jesteśmy na etapie wykupu terenu po uzyskaniu zgody radnych.
  6. Pomysł przystąpienie do miejscowego planu w Pogórzu w celu zabezpieczenia terenów na inwestycje użyteczności publicznej, już realizowany, chociaż nie w tym kierunku jaki powinien i mocno okrojony. Nastąpi nowa władza to te błędy zdąży naprawić.
  7. Pomysł nagrywania sesji rady, wbrew zakazowi wyrażonemu przez brak zgody rady na takie nagrywanie, realizowałem i realizuję. Od nowej kadencji będzie to ustawowy obowiązek gmin więc w tym przypadku byłem prekursorem.

Znalazłoby się jeszcze parę innych pomysłów, które nie są realizowane, jednym z takich pomysłów jest zmiana rozwiązania połączenia nowych osiedli ulicą Czechowicza z Płk. Dąbka. Urzędnicy gminni w ogóle nie konsultowali się z urzędnikami gdyńskimi w sprawie takiego rozwiązania. W tym przypadku czekam na wyznaczenie terminu spotkania z Prezydentem Gdyni, co by było o wiele łatwiejsze

i pewniejsze, gdyby o takie spotkanie wystąpił Wójt naszej gminy, a ja mógłbym w nim uczestniczyć.

Najgorsze jest to, że tracimy bezcenny czas i szkoda go na czekanie, aż mali ludzie urosną i będą świecić przykładem. Pozostaje nam tylko patrzeć jak przypisują sobie cechy, których nie posiadają i dyskredytują lepszych.

Henryk Palczewski

Linki:

  1. Derdowskiego – zapomnijmy o budowie cz.2 http://kosakowo.info/?p=3991publikacja 23.08.2016
  2. Powtórka z … niegospodarności http://kosakowo.info/?p=4456 publikacja 20.04.2017
  3. Ul. Derdowskiego – zapomnijmy o budowie http://kosakowo.info/?p=1618 publikacja 23.03.2014

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.