shadow

Azbestowy dach przedszkola pozostanie, bo … wykupimy niepotrzebne drogi

146 311,00 zł to kwota, którą radni: Beata Gloza, Wiktoria Śliwińska oraz Mirosław Marek postanowili wydać na wykupienie zupełnie niepotrzebnych terenów pod drogi, a chwilę później nawet nie oponowali nad zmianą w budżecie w wyniku, której nie będzie likwidowany azbestowy dach na przedszkolu gminnym w Debogórzu.

W 2004 roku została wydana decyzja o podziale geodezyjnym działek w Mostach. W wyniku tego podziału zostały wytyczone działki budowlane oraz drogi. Z wypowiedzi Pani Kierownik Referatu ds Geodezji, drogi nie zostały przejęte przez gminę bo … są to drogi „dojazdowe wewnątrz osiedlowe”. Z chwilą nastania rządów nowego wicewójta nastała jednak nowa „tradycja” robienia prezentów właścicielom dróg wewnętrznych obdarowując ich naszymi pieniędzmi. O jednej takiej sprawie już pisałem wcześniej w art. pt.” Okradanie gminy, czy tylko niekompetencja ?” http://kosakowo.info/?p=4971 Sprawa z dzisiejszej (24.05.2018) komisji budżetowej, różni się od poprzedniej tylko tym, że postanowiono zrobić „podkładkę” nad nieprawidłowością i przenieść odpowiedzialność na radnych, którzy nie wiadomo z jakiej przyczyny dali się wciągnąć w pułapkę. Oczywistym jest, że w pierwszej kolejności należało zmienić prawo lokalne, czyli miejscowy plan i zmienić zapisy, które w tej chwili są jednoznaczne i wykluczają przejęcie tych terenów do zasobu dróg gminnych.

Warto obejrzeć w jaki śmieszny sposób urzędnicy uzasadniają potrzebę wykupu niepotrzebnych dróg, co sprowadza się w końcu do stwierdzenia o potrzebie uporządkowania „siatki drogowej” w tym miejscu Mostów nie zważając na inne pilne potrzeby mieszkańców. 146 tys. zł to nie jest mała kwota, którą każdy z mieszkańców wiedziałby jak spożytkować chociażby na kawałek drogi czy też co najmniej na 30 lamp, nie wspominając chociażby o zajęciach dla wielu uczniów, którzy nie będą mogli wyjechać na wakacje.

Henryk Palczewski

Materiały do tego tekstu w linkach poniżej.

  1. Komisja budżetowa 24.05.2018 sprawa wykupu dróg w Mostach https://www.youtube.com/upload
  2. Fragment planu http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/05/MPZP-dz-1031_28.jpg
  3. Fragment księgi wieczystej http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/05/KW-służebność.jpg
  4. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wykup dróg http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/05/5_Projekt-uchwały-ws.-wyrażenia-zgody-na-odpłatne-nabycie-nier.pdf

Author

admin

Related Posts

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.