shadow

Pełen podziw dla naszych radnych, nie przyjęli uchwały, na której bardzo zależało Gdyni.

Brakowało tylko decyzji naszej rady i z tego powodu zwołano sesję nadzwyczajną. Jedynym punktem obrad było podjęcie uchwały o wyrażeniu zgody na zbycie do 49% udziałów w spółce PEWiK. Uchwała, na której bardzo zależało Miastu Gdynia, niestety, albo i „stety”, w naszej radzie nie uzyskała odpowiedniej większości głosów. Ku zdziwieniu ogółu, część radnych z klubu, którego członkowie zawsze głosowali jak jeden mąż, tym razem się wyłamała i nie poparła ewidentnej ustawki, która jak wszystko wskazuje ma doprowadzić do zbycia udziałów w „przetargu”, który jest tak przeprowadzany, że wiadomo kto ma wygrać. Oczywiście i tym razem Przewodniczący Rady Marcin Kopitzki, nie dopuścił mnie do głosu. Być może jak zwykle obawiał się, że przekażę za dużo wiedzy i część radnych się zreflektuje i nie zagłosuje tak jak przykazano. Nie pomogło. Uchwała nie przeszła.

Patrząc na zadowolone miny 6 radnych, którzy głosowali „za” ogarniał mnie pusty śmiech. Wyraźnie napawali się dumą, nie wiedząc, że zabrakło im jednego głosu, żeby uchwała przeszła bezwzględną większością głosów.

Nie będę teraz wchodził w szczegóły i co poniektórych szkolił, bo przyjdzie na to czas jak ktoś się wychyli twierdząc, ze wszystko jest w porządku. Ostateczną decyzję i tak wyda wojewoda, albo sąd administracyjny. Mogę jedynie napisać, że glosowali za zbyciem, a w rzeczywistości za zaciągnięciem zobowiązania wykupu udziałów czyli zakamuflowaną forma pożyczki.

Tym niemniej jestem dumny, że część radnych zachowała trochę rozwagi i pomyślała o interesie naszej gminy, a nie Gdyni, która w niczym ostatnio nam nie ułatwia życia.

Muszę jednak napisać, że oprócz 6 radnych, którzy się wstrzymali od głosu, mając wątpliwości związane z uchwałą, to dwoje radnych napawa mnie dodatkowo nadzieją, że jeszcze będzie u nas pięknie i normalnie. Tymi radnymi są: Mirosława Piotrowska i Sylwester Litwin, którzy byli przeciw.

Być może gdyby inni słuchali pytań i argumentów Pani Piotrowskiej, to też by mieli wątpliwości, ale niestety jak to widać na filmie w paru ujęciach szczególnie dwoje radnych z Kosakowa potrafiło tylko cały czas przeszkadzać rozmawiając w trakcie wypowiedzi innych. Żenujący poziom kultury, na który swoim brakiem reakcji pozwala Przewodniczący prowadzący obrady.

Henryk Palczewski

PS. Zamieszczam także link do danych finansowych spółki PEWiK. Niestety aktualny na 2016, z którego wynika, że pozbywamy się kury, która znosi złote jajka bo jeszcze w 2016 roku miała 21 731 393,46 zł zysku. Pytanie podstawowe, po co ta transakcja. Jak do tej pory nikt przekonująco tego nie wytłumaczył, a prawdę mówiąc nikt nawet nie usiłował tłumaczyć.

Linki do nagrań:

  1. Cz. 1 https://www.youtube.com/watch?v=5tzvhdFHx_I
  2. Cz. 2 https://www.youtube.com/watch?v=O8k2Jpa2I0c
  3. Dane finansowe PEWiK Sp. z o.o. http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/06/PRZEDSIE_BIORSTWO-WODOCIA_GO_W-I-KANALIZ-raport-o-firmie-InfoVeriti.pdf

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.