shadow

Pełna niewiadomych transakcja sprzedaży do 49 % udziałów PEWiK Sp. z o.o., nadal pozostawia wielkie pole do spekulacji. Jednakże jedna wątpliwość została wyjaśniona w Zarządzeniu Wójta Nr 64/2018 w sprawie powołania Zespołu Negocjacyjnego.

Wójt mając prawo powołania 3 osób do zespołu, powołał z naszej gminy tylko jednego przedstawiciela oddając jedno miejsce Gdyni, a drugie przekazując do Wejherowa. Podczas głosowania nad uchwałą wyrażenia zgody na zbycie udziałów dwoje naszych radnych było przeciw, a sześcioro się wstrzymało. Przyzwoitość nakazywałaby powołanie do zespołu co najmniej dwóch radnych mających wątpliwości. Nic z tego, Wójtowi zabrakło odwagi i zaufał tylko swojemu zastępcy Marcinowi Majkowi, którego powołał do Zespołu Negocjacyjnego. Tak więc zagadka nadgorliwego namawiania radnych podczas sesji do wyrażenia zgody do przyjęcie uchwały, zastępcy wójta opłaciła się pod każdym względem .

W piątek zadzwonił do mnie przedstawiciel związków zawodowych PEWiK. Z jednej strony dopytywał o sytuacje w jakich okolicznościach została w moim przekonaniu nie podjęta uchwała, a z drugiej strony przedstawił mi ich zamiary zablokowania sprzedaży udziałów spółki, wskazując na ewidentne działanie na jej szkodę co według niedopuszczalne w kodeksie spółek handlowych, a w kodeksie karnym jest karalne.

Co jest tak tajemniczego w tej transakcji, że za wszelką cenę pragnie się ukryć jej szczegóły, a już na pewno do tej pory jeszcze nikt nie usłyszał racjonalnego wytłumaczenia po co ona jest przeprowadzana. Niby wiadomo, że jest to swoista forma pożyczki omijającej przepisy, ale ciągle nie wiadomo na jakie cele pozyskane środki mają być przeznaczone.

Być może i ta zagadka niebawem zostanie rozwiązana.

Henryk Palczewski

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.