shadow

Nareszcie, tak bym określił projekt uchwały, która rozpoczyna procedurę uchwalania zasad sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych oraz ogrodzeń […].

Ostateczna uchwała będzie prawem lokalnym i to my jako mieszkańcy określimy czy będziemy żyć w normalnej schludnej gminie, czy też zaśmieconym wiejskim zaścianku. 

Przykładów nachalnych i obrzydliwych reklam mamy co niemiara i do tej części przepisów nie powinno być kontrowersji. Problemy mogą zaistnieć jak postanowimy uregulować np. wysokość, prześwit czy co najważniejsze estetykę ogrodzeń. Niechlubny przykład to ogrodzenie posesji Pana Wójta, które wbrew zapisom planu winno być z prześwitem i absolutnie nie z betonu. Niestety zakwalifikowano je jako … ekran dźwiękochłonny.

Mamy nadzieję, że procedura uchwalania zasad zamieszczania reklam będzie przeprowadzona sprawnie i tak ja w przypadku „ważnych” czy precyzyjniej „dla ważnych” planów będzie miała priorytet w uchwalaniu.

Cieszy mnie, że tym razem jestem po stronie osób decydujących o tempie uchwalania, bo mamy w tym wspólny interes chociaż z innej perspektywy.

Uchwała o zasadach zamieszczania reklam wiąże się ściśle z nadchodzącymi wyborami. Uchwalenie zakazu zamieszczania plakatów, banerów lub innych tego rodzaju akcesoriów w kampanii wyborczej będzie służyło nam wszystkim. Takowy zakaz będzie krokiem w kierunku bardziej merytorycznej kampanii, a nie tylko konkurencji w zawodach kto może wydać więcej kasy na reklamę. Mieszkańcy z kolei będą zmuszeni do poznania poglądów i osobowości kandydatów w inny sposób niż poprzez bilbordy. Marzy się, że będzie więcej spotkań, a i także więcej audycji wyborczych podczas, których będziemy mogli konfrontować zamiary i możliwości przyszłej władzy.

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnych informacji kto będzie kandydował na stanowisko wójta, to powszechnie wiadomo, że już dwa komitety są prawie gotowe. W tym kontekście mówi się o komitetach obecnego Zastępcy Wójta Marcina Majka

i Przewodniczącego Rady Marcina Kopitzkiego. Osobiście liczę na to, że to prawda

i przyjął bym to z zadowoleniem, bo byliby Oni moimi naturalnymi sprzymierzeńcami szybkiego, bo jeszcze przed wyborami, uchwalenia zasad reklamowania. Na pewno nie można liczyć na wsparcie komitetów kolejnych kandydatów, którzy jako potentaci finansowi nie będą zadowoleni z zakazu reklamy zewnętrznej i będą musieli się napracować, żeby pokazać swoją wyższość intelektualną a nie finansową.

Henryk Palczewski

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.