shadow

Żadne podpowiedzi jakie były publikowane od lat, nic nie pomogły, najważniejsze są wybory.

To nic, że stracimy ponad 2 mln zł., to nic, że rozwiązanie skrzyżowania będzie gorsze, najważniejsze są wybory. Być może myślę zbyt racjonalnie bo nie jestem sparaliżowany myślą, że mogę przegrać wybory mogę więc sobie nazywać rzeczy po imieniu. Rozwiązanie połączenia ul. Czechowicza poprzez ul. Traugutta z ul. Płk. Dąbka jest złe, kosztowne w budowie w eksploatacji, po zamontowaniu świateł sygnalizacyjnych, ale co gorsze spowalniające ruch drogowy.

Załączone zdjęcie przedstawia obrazowo na czym polega moja krytyczna ocena obecnego projektu. Kolorem zielonym przedstawiam koncepcję, która byłaby o 2 mln zł tańsza, kolorem czerwonym koncepcję, na którą niestety już 28 czerwca br. będzie otwarcie ofert na jej wykonanie.

Wszystko można jeszcze skierować na dobrą drogę, wystarczy tylko, że radny Adam Fajks wraz z vice wójtem Marcinem Majkiem, przestaną się łudzić, że w Pogórzu mieszkają nierozumni ludzie i nie zobaczą, że zmarnowano równowartość nowego przedszkola, które jest im jeszcze bardziej potrzebne niż taki wyjazd, który także by był zrealizowany i to w wygodniejszej formie, tyle, że roku później.

Mieszkańcy na pewno się zastanowią, czy chcą mieć takiego radnego i wójta, którzy nie myśląc po gospodarsku tracą miliony, za które mogli by mieć i skrzyżowanie, ale także i przedszkole.

Henryk Palczewski

PS.

Budowa ronda w Pogórzu ul. Płk. Dąbka , Szkolna, Wiejska kosztowała 500 tys zł., na budowę skrzyżowania według koncepcji, na którą będzie rozstrzygany przetarg przeznaczono ponad 3,4 mln zł w budżecie gminy.

Author

admin

Related Posts

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.