shadow

Wiarygodna wizja gminy Wice Wójta Marcina Majka … przeraża

https://youtu.be/5VJQH0ct9tc

Od lat, a ostatnio jeszcze bardziej nasilił się problem z wodą. Działania doraźne mogą jedynie uśrednić ciśnienie w całej gminie (ciśnienie równo obniży się wszystkim), ale nie zwiększą ilości wody, której brakuje. Planów rozwiązania problemu jest sporo, ale w żadnym przypadku nie ma w nich mowy o budowie nowych ujęć wody. Podczas dzisiejszej (21.06.2018) komisji budżetowej mówiono sporo (Cz. 4 nagrań) o wodzie. W końcu okazało się, że nie jest problemem brak środków finansowych, bo jak widać to na filmiku mowa jest o kwotach rzędu 200 tys. zł za nowe ujecie. Problem jest w biurokracji i nie jest to nowy problem tylko, że przez lata nawet nie podejmowano się go rozwiązać. Uzyskanie pozwolenia na nowe ujecie wody przerasta zdolności naszych urzędników.

To na dzisiejszej komisji obrazowo mogliśmy się przekonać jak działa urząd, a w szczególności nowy Wice Wójt, który jest już od półtora roku odpowiedzialny za całą sytuację.

Jeżeli kogoś zachęci krótki filmik do obejrzenia całej relacji, a szczególnie dwóch części, to po obejrzeniu Cz.4 będzie miał rozeznanie co nas czeka z wodą, a po obejrzeniu Cz. 5 będzie wiedział jak z radnych robi się … (pomijam określenie).

Po raz kolejny zostali wmanewrowani w inwestycję o zaniżonych kosztach, a potem w sytuacji bez wyjścia brną w głupocie. Najświeższy przykład, budowa skrzyżowania w Kosakowie ul. Rzemieślnicza z ul. Chrzanowskiego, start od kwoty 600 tys. zł obecnie to koszt 1.050 tys. zł po stronie gminy (całe zadanie ponad 1.7 mln zł). Budowa szkoły w Pogórzu przy ul. Szkolnej, start od ok. 9 mln.zł a obecnie planowany wydatek ok. 30 mln zł. W tym oczywiście budowa tunelu podziemnego na boisko, za bagatela ponad 3 mln zł. Nie trzeba być wybitnym matematykiem, żeby stwierdzić, że to równowartość 15 ujęć wodnych.

Koniecznie należy obejrzeć całą relację, bo trudno uwierzyć, że tak ma być nadal w naszej gminie. Żeby zmienić trochę pesymistyczny nastrój wśród radnych, którzy pod koniec kadencji nabrali odwagi i są teraz zdruzgotani sytuacją, pocieszyłem ich stwierdzeniem, że będą niedługo wybory i być może z naciskiem na może będzie nowy wójt i rada, i wszystkie te głupoty w budżecie od razu będą zmieniane, oby tylko wytrzymać nerwowo i nie dopuścić do rozpoczęca wyborczych inwestycji.

Henryk Palczewski

PS. Wracając po komisji około 13:00 mogłem zobaczyć gdzie aż tak bardzo spieszył się Wice Wójt, że ciągle poganiał radnych i przewodniczącą komisji, aż w końcu wyszedł nie wyjaśniając wiele spraw. Okazało się, że spieszył się przed … kamerę, która była obecna przy odbiorze

i prawdopodobnie otwarciu ul. Derdowskiego. To nic, że jeszcze sporo niedoróbek, a i skarpy po deszczu spłyną, ale dobry PR przed wyborami bezcenny.

Linki do nagrań:

  1. Cz. 1 https://youtu.be/NuwecaU_e9s
  2. Cz. 2 https://youtu.be/owjKTAtZzrU
  3. Cz. 3 https://youtu.be/WrO3Lq-9H28
  4. Cz. 4 https://youtu.be/QZeUj0_uOoI
  5. Cz. 5 https://youtu.be/g_UtKLezg8I
  6. Cz. 6 https://youtu.be/9Bg0jmK8z0U
  7. Cz. 7 https://youtu.be/5mNAubxdTro

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.