shadow

Takie hasło wyborcze króluje na FB przy opisywanych działaniach i inwestycjach gminnych. Dokładnie tej samej treści komentarze były pod informacją o oficjalnym otwarciu ulicy Derdowskiego. Jak wygląda Derdowskiego po 28 dniach od tego otwarcia przedstawia załączony filmik. Filmik nie dziwi bo każdy zdrowo myślący mieszkaniec widząc przepastne rowy niczego innego nie mógł się spodziewać, chyba, że jest po studiach inżynierskich z budowy dróg i może myślał, że teoretycznie będzie dobrze. Swoją drogą należy zauważyć, że grunty mamy żyzne i ładna trawa spotykana przy takich drogach nieco wyrosła ha, ha, ha.

Nie wypowiadałbym się w tej sprawie gdybym od wielu lat się nią nie interesował. Mogę teraz jedynie trochę się pochwalić bo jedną z moich bardzo drobnych uwag uwzględniono i dzięki temu mamy teraz wjazd i wyjazd z drogi serwisowej do Biedronki (link nr 1) . Niestety najważniejszej uwagi sprowadzającej się do tego, że Derdowskiego powinna być oparta głównie na projekcie z 2011 r. (link nr 3) to jest z kanalizacją burzową zamiast obecnych rowów, nie wzięto pod uwagę. Niestety, mamy teraz to co mamy i przy następnych podobnych opadach deszczu jezdnia zostanie podmyta i się zapadnie, co widać na filmiku i zdjęciu.

Jeżeli kogoś zainteresuje historia tej inwestycji pełnej niewyjaśnionych pytań, to odsyłam do linków poniżej.

Henryk Palczewski

PS.

Z pozyskanych informacji wynika, że po raz kolejny nie będą brane pod uwagę moje spostrzeżenia odnoszące się do budowy skrzyżowania Traugutta, Porębskiego i Płk. Dąbka, co zaowocuje kolejnym marnotrawstwem. Dlaczego ? Wybory, wybory, wybory.

Linki do artykułów:

  1. Powtórka z … niegospodarności http://kosakowo.info/?p=4456  czwartek, Kwiecień 20, 2017
  2. Chcemy drogę XXI wieku http://kosakowo.info/?p=3660  piątek, Listopad 20, 2015
  3. Derdowskiego … historia pełna ciekawostek http://kosakowo.info/?p=3634  środa, Listopad 11, 2015
  4. ul. Derdowskiego – zapomnijmy o budowie http://kosakowo.info/?p=1618  niedziela, Marzec 23, 2014
  5. Dlaczego jeszcze bardziej opowiadamy sie za referendum  http://kosakowo.info/?p=656  czwartek, Kwiecień 18, 2013 8:33

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.