shadow

Tekst jaki napisałem pt. „Mieszkańcy Harmony z rozpaczy … szkodzą gminie”

https://www.facebook.com/www.kosakowo.info/videos/1796310207088823/ spełnił swoje zadanie, którym było między innymi sprowokowanie do odkrycia się pseudo obrońców mieszkańców osiedla Harmony. Ataki w komentarzach na FB odkryły prawdziwe oblicze liderów protestu. Rzeczywistość okazała się prozaiczna, promocja własnej osoby, w przededniu wyborów. Najlepiej to obnaża fragment komentarza, jaki zamieścił jeden z najbardziej rzucających się do akcji komentatorów. Słowa zawarte w jednym z komentarzy „Więc proszę zrozumieć, że całe obecne poruszenie nie jest spowodowane bakterią coli, bo to zdarza się (choć nie powinno)”, żeby po krótkim tekście podsumować „Poruszenie ma służyć temu, żeby w końcu coś z tym zrobić. Żeby dyrektor Jaroni podał się do dymisji,[…]”.

Żeby było jasne, nikt nie jest w stanie mnie postawić przy obecnej władzy, a tym bardziej wśród ich obrońców, bo już na temat PEKO i korupcji politycznej pisałem przed czterema laty i to nie w pochwałach. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy posądzić mnie o to, żeby się nie ośmieszyć radzę najpierw niech poczyta teksty na www.kosakowo.info , które publikowałem w tamtym czasie.

Prawdziwe intencje obrońców, którym ponad wszystko zależy na zdrowiu rodziny i dzieci, potwierdza dodatkowo ankieta pt „Czy dyrektor PEKO – Zdzisław Jaroni powinien zrezygnować ze swojej funkcji” https://www.facebook.com/KosakowoPlus/posts/1325910690874817 , której wynik był z góry do przewidzenia, ale teraz jest przynajmniej podkładka do dalszego brylowania swoją bezkompromisowością, aby potem może wystartować w konkursie na zwolnione stanowisko prezesa.

Moje podejrzenia co do intencji autora komentarza nabrałem w momencie gdy odmówił poparcia naszego apelu stwierdzając, iż apel https://www.facebook.com/www.kosakowo.info/posts/1792956737424170 , który wystosowaliśmy jest niepotrzebny, bo on uznaje inne działania. Jak potem się przekonaliśmy chodziło o nagłośnienie problemów gminy na poziom kraju, oczywiście przy „okazji” w wywiadzie na Polskę zabrylowała grupa składająca się w całości z członków Stowarzyszenia Ekologiczno Kulturowego „Nasza Ziemia” https://www.youtube.com/watch?v=_MnOkfpbOm8&feature=youtu.be

To jest jeden aspekt sprawy jak najbardziej pilnej do naprawienia, ale nie w sposób jaki to nagłośniono. Powiem otwarcie, nagłośnienie było by skuteczne gdyby doprowadziło do tego o czym pisaliśmy w apelu, a o czym wójt wspomniał w swoim wywiadzie. Rozwiązanie problemu musi nastąpić poprzez wyasygnowanie odpowiednich kwot, a w tym przypadku 3,5 mln zł żeby w miarę kompleksowo uporządkować gospodarkę wodną w gminie.

Jaka jest rzeczywistość ? Nasz apel o szybkie zwołanie sesji nadzwyczajnej (najbliższa planowana na koniec sierpnia) podjęła tylko radna z Mostów Mirosława Piotrowska oraz poparł radny z Pogórza Antoni Strzelec https://www.facebook.com/groups/1836130790008033/permalink/2101950693426040/ . Niestety zabrakło jeszcze podpisów dwóch radnych. Można zrozumieć, że radni z innych wiosek niedotkniętych problemem z wodą są mało zainteresowani problemem bo mają inne, ale muszę wymienić po nazwisku radnych z miejscowości, których mieszkańcy cierpią na brak wody, a dodatkowo ucierpieli z powodu bakterii.

Ucierpieli mieszkańcy:

  1. Dębogórza w części gdzie jest osiedle Harmony – radna Beata Gloza
  2. Kosakowa – radni Jerzy Stankiewicz oraz Mirosław Marek
  3. Pierwoszyna – radna Wiktoria Śliwińska
  4. Mosty – radni Lucyna Sorn oraz Sylwester Litwin

Zatrzymując się przy ostatnim nazwisku Sylwestra Litwina należy zwrócić uwagę, że jest on jedynym radnym, który znalazł się w radzie z listy Stowarzyszenia „Nasza Ziemia” sic! Żeby było śmieszniej wniosek radnej Piotrowskiej zawierał także punkt omówienia uwag do Planu Zagospodarowania Obszarów Morskich, gdzie określono termin ich składania. W tym miejscu należy przypomnieć, że radna Piotrowska wielokrotnie przedstawiała na sesjach Rady stanowisko stowarzyszenia, a w chwili prawdy nie otrzymała poparcia przez radnego z „Naszej Ziemi”, który nie uznał za stosowne ją poprzeć. Podobno na sztandarach „Naszej Ziemi” jest właśnie walka o prawidłowe zapisy w tym planie.

Żeby było jeszcze bardziej obrazowo, wczoraj tj. 19.07.2018 odbyło się spotkanie klubu radnych, którego członkami są wszyscy wymienieni. Spotkanie jak zwykle w gronie zamkniętym więc o ustaleniach szczegółowych na pewno dowiemy się na sesji, ale na pewno nie w trybie pilnym, bo tym radnym raczej nie zależy na szybkości działania tylko na powiązaniach politycznych.

Henryk Palczewski

PS. Żeby utrudnić ataki na moją osobę, oświadczam, że nie mam zamiaru kandydować na stanowisko wójta, dlatego też mogę i będę w otwarty sposób przedstawiał prawdziwe intencje tych, którzy pod słusznym hasłem zmiany obecnej władzy mają na pierwszym miejscu prywatny interes.

Linki:

  1. Mieszkańcy Harmony z rozpaczy … szkodzą gminie” http://kosakowo.info/?p=5088 lub

    https://www.facebook.com/www.kosakowo.info/videos/1796310207088823/

  2. Apel do radnych https://www.facebook.com/www.kosakowo.info/posts/1792956737424170
  3. Wywaid z Naszą Ziemią https://www.youtube.com/watch?v=_MnOkfpbOm8&feature=youtu.be
  4. Post Mirosławy Piotrowskiej https://www.facebook.com/groups/1836130790008033/permalink/2101950693426040/

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.