shadow

Wszystko wskazuje raczej, że to pierwsze. Zamieszczony projekt uchwały w sprawie stypendiów obnaża mierność wiedzy naszych władz. Projekt uchwały (link nr 1) jednoznacznie wskazuje, że na stypendia w ciągu roku ma być przeznaczona kwota 53 000,00 zł. Obowiązująca od stycznia 2008 uchwała (link nr 2) przeznaczała na ten cel 60 800 zł.

Inflacja, która dotyczy każdego jest powszechnie znaną wiedzą ekonomiczną. Niestety nie do końca w naszej gminie. Urzędnikom naszej gminy pomyliła się utrata wartości nabywczej kwot stypendiów z ich rewaloryzacją, czyli urealnieniem utraty wartości związanej z inflacją. W naszym przypadku kwota 60 800 zł z 2008 roku żeby miała obecną siłę nabywczą winna wynosić 75 465,61 zł co można w łatwy sposób obliczyć przy użyciu dostępnych kalkulatorów (link nr 3). Z tego wyliczenia wynika, że stypendia realnie zostaną obniżone o 29,77 %.

Ciągle mam nadzieję, że to tylko pomyłka jak wiele w naszej gminie. Jedni mówią, że to się zdarza, ale ja uważam, że przy tej ilości pomyłek można powiedzieć, że nasza władza to jedna wielka pomyłka.

Nie śmiem podejrzewać, że zachodzi drugi przypadek podany w tytule czyli oszustwo. Obserwując jak w okresie walki o każdy elektorat Wice Wójt Marcin Majek wydaje bez sensu miliony złotych żeby się przypodobać potencjalnym wyborcom musiał się posunąć do tak prymitywnego oszustwa tym bardziej, że młodzi ludzie to spory elektorat. Prawdę mówiąc raczej rodzice uczniów, bo młodzież z racji wieku, ale i braku zainteresowania raczej do wyborów nie pójdzie.

Henryk Palczewski

(nie kandydujący na stanowisko wójta)

Linki do materiałów źródłowych:

  1. Projekt uchwały 2018 o stypendiach http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/07/Projekt-Uchwały-ws.-przyjęcia-regulaminu-udzielania-stypendiów-Wójta-Gminy-Kosakowo.pdf
  2. Uchwała o stypendiach z 2008 r. http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/07/Stypendia-2008.pdf
  3. Kalkulator inflacji http://banknotypolskie.pl/kalkulator/

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.