shadow

Miło nam poinformować, że Komisarz Wyborczy w Słupsku zarejestrował pierwszy w Gminie Kosakowo Komitet Wyborczy Wyborców NASZ GŁOS.

Komitet jest zarejestrowany jako mający prawo zgłaszania tylko kandydatów na radnych.

Zarejestrowanie komitetu w takiej formie to wynik konsultacji po odzewie na nasze ogłoszenie o pomocy w wypełnianiu formularzy kandydatom niezależnym. Większość zainteresowanych stwierdzała, że lepszą formą jest stworzenie komitetu, który może zgłaszać kandydatów, a tym samym odciążyć chętnych od biurokracji i trudności z własną kampanią.

Komitet NASZ GŁOS skupi się na pomocy w prowadzeniu kampanii poszczególnych niezależnych kandydatów oraz stworzy wspólny program dla całej gminy.

Wybrani radni z komitetu NASZ GŁOS będą skrupulatnie realizować program mieszkańców pomagając w tym każdemu nowo wybranemu Wójtowi.

Należy zwrócić uwagę, że tylko głos na niezależnych radnych nie będzie głosem straconym. Głosując na kandydaturę wójta i „jego” radnych ponosimy ryzyko, iż w przypadku porażki jego radni automatycznie postrzegani będą jako opozycja i będą marginalizowani.

Z założenia wybrani kandydaci komitetu NASZ GŁOS mają być głosem mieszkańców, którzy zgodnie z prawem są najwyższą władzą w gminie.

Tym samym chcemy zakończyć wieloletnią nieprawidłowość jaką było ubezwłasnowolnienie Rady, a w praktyce sprowadzenie jej do roli podwładnego Wójt. Przywrócimy normalny porządek prawny sprowadzający się do tego, że Rada będzie Radą, a Wójt będzie Wójtem, realizującym uchwały Rady.

Jednakże najważniejszym aspektem powołania komitetu niezależnych radnych, jest naprawienie ułomności ordynacji wyborczej, która już na samym wstępie kadencji buduje obóz władzy i opozycji. Przepis mówiący, że kandydata na wójta może zgłaszać tylko komitet, który zarejestruje kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów, już powoduje powstanie układu władzy.

Regułą jest, iż do rady wchodzą w większości kandydaci z komitetu zwycięskiego wójta.

Nasz komitet radnych niezależnych ma przełamać tę złą tradycję, a mieszkańcy jeżeli chcą mieć swoich niezależnych przedstawicieli powinni ich wybrać spośród kandydatów komitetu NASZ GŁOS.

Komitet jest strukturą otwartą i będzie nią do końca miesiąca sierpnia, gdyż do tego terminu będziemy oczekiwać na kandydatów, którzy mają zamiar wziąć udział w wyborach, a dotychczas odstraszały ich formalności wyborcze i trudy kampanii.

DOŚĆ NARZEKANIA, TO JEST SZANSA ZBUDOWANIA LEPSZEJ GMINY

Pełnomocnikiem komitetu został Henryk Palczewski tel. 505-418-720 lub poczta@kosakowo.info

Link

  1. Postanowienie komisarza http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/08/Postanowienie-o-zarejestrowaniu.pdf

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.