shadow

W lutym br. radny Jerzy Stankiewicz poddał dobrą myśl pozyskania od wojska terenu usytuowanego w odległości zaledwie 200 m od szkoły w Pogórzu z przeznaczeniem na boisko, zamiast obecnie użytkowanego, do którego ma być budowany tunel. Według ostatnich informacji za prawie 3 ml zł. Sytuację przedstawia załączone zdjęcie, które już pół roku temu opublikowałem w art. pt. Niespodziewane wsparcie od władzy, przedszkole w Mostach będzie do 2020 roku.

Po deklaracji Wójta, że temat jest ciekawy i tym się zajmiemy, nic nie słychać o postępach w działaniu, a na pewno ja nic o tym nie wiem.

Niepowtarzalna okazja do przyspieszenia prac nad tym pomysłem powstała w związku najbliższą sesją rady w dniu 20.09.2018 r. Właśnie na tej sesji rada gminy ma podjąć uchwałę o nieodpłatnym przekazaniu na potrzeby wojska trzech działek o łącznej pow. 2921 m².

Mając w zanadrzu taką potrzebę wojska, bo jest to wniosek Rejonowego Zarządu Infrastruktury śmiało możemy przystąpić do negocjacji w celu pozyskania terenu pod boisko, o którym wcześniej napisałem.

Realizacja takiej opcji zamiany z ewentualną dopłatą dałaby naszej gminie kilka korzyści.

  1. Przeniesienie boiska wyeliminowałoby budowę tunelu za 3 mln zł (potrzeb na taką kwotę mamy dziesiątki)
  2. Jednocześnie sprzedaż terenu obecnego boiska to pewny przypływ co najmniej kolejnych 3 mln zł.

Korzyści niewątpliwe tylko czy obecna rada skorzysta z okazji i podejmie taką decyzję, żeby zobowiązać Wójta do negocjacji w tym kierunku.

Prawdę mówiąc oczekiwałbym deklaracji i działań w tej sprawie od potencjalnych kandydatów na Wójta.

Henryk Palczewski

PS. Optymizmem napawa ostatnia decyzja Wójta, który po przedstawieniu przeze mnie ewidentnych błędów w projekcie zmiany statutu podczas posiedzenia komisji, na wczorajszej sesji wycofał ją z porządku obrad.

Linki:

  1. Niespodziewane wsparcie … od władzy, przedszkole w Mostach będzie do 2020 roku http://kosakowo.info/?p=4852
  2. Projekt uchwały http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/09/2_Projekt-uchwały-ws.-wyrażenia-zgody-na-nieodpłatne-zbycie-nier.-położonych-w-m.-Dębogórze-.pdf
  3. http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/09/2a_Mapa-pogladowa-do-projektu-ws.-wyrażenia-zgody-na-nieodpłatne-zbycie.pdf

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.