shadow

Jako mieszkaniec, który już niedługo ma wybierać osobę mającą sprawnie zarządzać naszą gminą, dłużej nie mogę stać z boku. Milczenie i ukrywanie prawdy byłoby działaniem na szkodę moją i moich współmieszkańców.

Być może powinienem poczekać do 6.10.2018 r. kiedy to podczas spotkania z mieszkańcami przedstawię wraz z członkami komitetu „Nasz Głos” realny i prawdziwy program dla Mostów, Rewy i Mechelinek, ale także częściowo dla całej gminy, na które to spotkanie zapraszam do Domu Kultury w Pierwoszynie na godz. 18:00

Jednakże zanim dojdzie do tego spotkania, w świadomości mieszkańców może utrwalić się przekonanie, iż mamy tylko jednego, jedynego zbawcę, a potem długo, długo nic i dopiero jakiś nieokreślonych kandydatów.

Czarę goryczy przelał „Opublikowany przez: Kosakowo Nowa Jakość” pt. „Oczyszczalnia ścieków Dębogórze” klip gminy z Wicewójtem w roli głównej. Można przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że klip jest sfinansowany przez gminę, gdyż nigdzie nie ma informacji wymaganej przez kodeks wyborczy, iż jest to publikacja komitetu wyborczego.

Wprawdzie klip promuje „działania” gminy i śmiało zgodnie z prawem może być zaliczony do wydatków gminy, ale w rzeczywistości odbierany jest jako klip wyborczy jednego z kandydatów.

Nie można zarzucić, że kandydat kłamie, bo mówi prawdę tylko, że ta prawda jest daleka od jego poglądów i działań, które idą w zupełnie odwrotnym kierunku.

Kandydat nie mówi o „sobie” tylko o „gminie”, a gmina to mieszkańcy. Nie urząd, nie urzędnicy tylko mieszkańcy. Podejrzewam, że najbardziej znany propagandzista z czasów wojny Joseph Goebbels mógłby uczyć się Nowej Jakości.

Jak wygląda prawdziwe oblicze kandydata przedstawia tylko jeden krótki fragment posiedzenia komisji (06.03.2017), podczas której był on gorliwym przeciwnikiem uchwalaniu planu dla Zagórskiej Strugi. https://youtu.be/OCghiATOhYM

Co widać na filmie ?

Obecny kandydat na stanowisko wójta Marcin Majek był przeciwny uchwaleniu planu, o którym teraz mówi „Gmina Kosakowo już podjęła konkretne działania, opracowaliśmy miejscowy plan […]”. Tak, gmina opracowała plan, a kandydat jako urzędnik odpowiedzialny za ten plan co zrobił ? Raczej nic bo inaczej już by się tym pochwalił.

Gorycz wynikająca z tej wypowiedzi jest tym bardziej przykra, iż właśnie przedwczoraj tj. 12.10.2018 otrzymałem pismo z instytucji, która zajmuje się pozwoleniami wodnoprawnymi, między innymi w sprawie kanału. Pismo (w linku) to wynik naszych dwuletnich działań jako stowarzyszenia w sprawie kanału. Typowe odbijanie piłeczki, łącznie z fałszywą informacją, że PEWIK ma aktualne pozwolenie wodnoprawne do 15.09.2019 r. PEWIK. Tak, ma pozwolenie na wprowadzanie ścieków do Zatoki, ale nie ma pozwolenia na użytkowanie kanału. Konkluzja prosta Urząd, w którym między innymi odpowiedzialny za taką sytuacje jest kandydat nie kiwnął palcem. Niestety w treści pisma napisano „Państwa Stowarzyszenie nie jest strona postępowania […] i nie ma umocowania prawnego do wszczęcia postępowania, czy też dopuszczenia do udziału w postępowaniu w przedmiotowej sprawie. Oczywiście Gmina Kosakowo może być stroną tylko, czy wicewójt chce działać przeciwko PEWIK”owi.

Na pewno przyszłe władze, przyszła rada dołożą wszelkich starań, żeby to zadanie zrealizować.”- mówi Marcin Majek odnosząc się do realizacji planu.

Właśnie pocieszające i prawdziwe jest to ostatnie zdanie wypowiedzi zbawcy, bo właśnie między innymi dlatego kandydują niezależni kandydaci, żeby pilnować takich spraw, bo jak widać promujący się na sprawie kanału Pan Marcin Majek nie daje gwarancji, że sprawa pójdzie po myśli mieszkańców, a wszystko wskazuje, iż ma iść po myśli PEWIK’u.

Linki:

  1. Wypowiedź Marcina Majek nt. Planu https://youtu.be/OCghiATOhYM
  2. Link do klipu pt. Oczyszczalnia ścieków Dębogórze https://www.facebook.com/KosakowoNowaJakosc/videos/2058704307774191/?t=8
  3. Pismo z PGW Wody Polskie http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/09/Pismo-Wody-Polskie.pdf
  4. Stop klatka klipu http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/09/Opublikowany.jpg

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.