shadow

Radna dwóch kadencji, nadal nie wie …

Spotkanie kandydatów niezależnych spokojne i merytoryczne, stało się źródłem argumentów dlaczego „stara gwardia” musi odejść.

W pierwszej kolejności przykład radnej dwóch kadencji Lucyny Sorn. Jej wypowiedź rozpoczynająca się w 1 h 34 min nagrania to popis nie tylko złośliwości, ale przykład jak można było zmarnować dwie kadencje i nie zrozumieć jaką rolę spełnia Wójt, a jaką Rada.

Powtarzam po raz kolejny, Rada czyli 15 radnych jest organem uchwałodawczym a Wójt jest organem wykonawczym.

Zadane pytanie z pretensjami, że chcemy jako KWW Nasz Głos odbudować siłownie, która kiedyś funkcjonowała w SP w Mostach, a nie znamy sytuacji lokalowej panującej w tej szkole, było przysłowiowym strzałem w kolano. Rozumiem, że radna miała zamiar w ramach kampanii popisać się jako obrończyni środowiska szkolnego, tylko zrobiła to na tyle nieudolnie, że każdy świadomy wyborca (nie utożsamiać z rodziną) zada pytanie, a co Pani radna zrobiła, żeby te warunki były lepsze. Czy złożyła jakikolwiek wniosek, a jest Przewodniczącą komisji, która zajmuje się sprawami szkół, a czy złożyła jakikolwiek projekt uchwały w tych sprawach. Przynajmniej ja jako stały uczestnik sesji i komisji nic takiego nie zauważyłem.

Niestety, nie jestem przekonany czy moje wyjaśnienie Pani radna zrozumiała, że kandydujemy do rady, żeby przedstawiać oczekiwania naszych mieszkańców, jednocześnie wskazując sposób finansowania, a od wykonania tego życzenia jest Wójt, który ma obowiązek wykonywania uchwał rady, w tym przypadku budżetu. Szkoda, że radna nadal może być obrończynią tego co się utrwaliło jako „układ urzędniczy”, a zabraknie jej empatii na potrzeby mieszkańców.

Henryk Palczewski

PS. Powyższy tekst kierowany jest do osób, które poświecą 5 min na odsłuchanie nagrania, gdyż nie da się opisać słowami pewności siebie wynikającej z poczucia działania w grupie, której będzie wolno wszystko. Może jednak więcej pokory, bo wyborcy w swojej większości są osobami myślącymi.

https://www.facebook.com/www.kosakowo.info/videos/1125293510982750/

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.