shadow

Teraz, albo nigdy … musi nastąpić zmiana w działaniu

Przygotowując prezentację na spotkanie kandydatów niezależnych z mieszkańcami gminy oczekiwałem, że ktoś z obecnych władz zareaguje na którąkolwiek propozycję programową KWW Nasz Głos.

Nadzieja była poparta szczególnie tym, że wiele spraw, które były pomysłami i postulatami Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo zostało zrealizowanych, za co mogłem podziękować osobiście wójtowi, tym samym zadając kłam, że tylko potrafię krytykować. Najważniejszy punkt prezentacji został kompletnie zlekceważony.

W pierwszym punkcie prezentacji od 6:20 min nagrania, (link na końcu tekstu) przedstawiłem w bardzo prosty i przejrzysty sposób, to co najważniejsze bez czego dalszy ciąg programu nie miałby sensu, a mianowicie wskazałem źródło pozyskania co najmniej 10 mln zł, już do przyszłorocznego budżetu.

Pisząc przed dwoma miesiącami w art. pt. Problem z wodą jeszcze przez lata, chyba że … władza przeczyta poniższy tekst” o pozyskaniu takiej kwoty z opłaty adiacenckiej liczyłem, że wydanie decyzji o wszczęciu postępowania w tej sprawie to zwykła formalność. Opłata, którą ma prawo nałożyć gmina to opłata adiacencka od wzrostu wartości gruntu związanej ze stworzeniem warunków do korzystania z wybudowanej drogi Derdowskiego. Wówczas napisałem „Panie Wicewójcie Marcinie Majek, czas upływa, a Pan już stracił 8 miesięcy z 36, w których może Pan ustalić opłatę”. Uciekły kolejne 2 miesiące i co ? I nic. Milczenie w tej sprawie potwierdziło, że nic nie zrobiono. Pytanie, które nasuwa się, czy nie jest to przemyślane działanie (czytaj: niedziałanie) polegające na grze na czas, żeby sprawa się przedawniła ?

Za takim podejrzeniem przemawia fakt, że nie wyobrażam sobie kandydata na Wójta, który chciałby wygrać wybory i nie skorzystałby z takiej podpowiedzi pokazując, że dba o nasze finanse i sam powinien złożyć propozycje do budżetu, chyba, że są ważniejsze priorytety.

Komu by na takim rozwiązaniu mogłoby zależeć ? Odpowiedź jest banalnie prosta jeżeli spojrzy się w księgi wieczyste kto jest właścicielem gruntów, które objęłaby ta opłata. Wytłumaczeniem może być tylko fakt kontynuacji i utrwalania starych i sprawdzonych powiązań i znajomości.

Będę powtarzał jak mantrę, czy my mieszkańcy tego chcemy ?

Czy nie stać nas na świeżą władzę, a nie tą która od lat tkwi w … można by dużo na ten temat pisać, ale nawet nie ma potrzeby bo ogół raczej wie o czym mowa.

Obiecuję, że ja jak i radni z KWW Nasz Głos jeżeli zostaniemy wybrani doprowadzimy do tego, że każdy wójt, który będzie wybrany, będzie zmuszony taką opłatę wyegzekwować, liczymy jednak jeszcze na opamiętanie się obecnej władzy, a szczególnie obecnego Wicewójta Marcina Majek, w którego kompetencjach leży wszczęcie odpowiedniego postępowania. Tym bardziej, że czas ucieka.

Henryk Palczewski

Linki:

  1. Prezentacja programu http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/10/Prezentacja-programu-wer.-06.10.2018.pot
  2. Nagranie ze spotkania https://www.facebook.com/www.kosakowo.info/videos/1125293510982750/
  3. Problem z wodą jeszcze przez lata, chyba że … władza przeczyta poniższy tekst” http://kosakowo.info/?p=5116

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.