shadow

Ciąg dalszy walki o powstrzymanie rozbudowy kawern

Niestety sprawy administracyjne wloką się latami. Właśnie dzisiaj otrzymaliśmy kolejne pismo o przedłużeniu rozpatrzenia odwołania złożonego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Kosakowo w dniu 09.08.2016 r. od decyzji środowiskowej RDOŚ z lipca 2016 r. dotyczącego „Budowy Kawernowego Podziemnego Magazynu Gazu Kosakowo do pojemności roboczej 655,7 mln m³ w zakresie komór magazynowych, instalacji ługowniczej, naziemnej infrastruktury technicznej oraz gazociągów łączących obiekty instalacji magazynowej”.

Wyznaczono nowy termin na 15 stycznia 2019 r. 

Wydłużenie terminu z jednej strony smuci bo już byśmy chcieli znać rozstrzygniecie, ale z drugiej strony cieszy, bo teraz po wyborze nowych władz gminnych w imieniu nas mieszkańców przystąpią one do postępowania.

Jesteśmy pełni nadziei tym bardziej, że w składzie Rady zasiada troje radnych Stowarzyszenia Nasza Ziemia, które jest brane pod uwagę w tym postępowaniu co wynika z rozdzielnika pisma i liczymy, że Oni skutecznie zaangażują Wójta do pomocy.

Niepokojący natomiast jest fakt, że w rozdzielniku nie ujęto w ogóle Gminy Kosakowo co świadczy o fakcie, że władze naszej gminy nie interesowały się tą sprawą. Jest okazja naprawić błędy.

Henryk Palczewski

Link do pisma: http://kosakowo.info/wp-content/uploads/2018/10/Zawiadomienie-GDOŚ-zmiana-terminu.pdf

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.