shadow

Czy tragedia, którą przeżywamy czegoś nas nauczy ?

Szanowni Administratorzy, skończmy z anonimowością. Usuńcie z grup konta, które nie są podpisane prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Konto, które ktoś nie legitymizuje swoją twarzą, a wkleja różne śmieszne zdjęcia profilowe (od takich zdjęć jest zdjęcie w tle), także nie zasługuje na wiarygodność.

Dla zweryfikowania z kim mamy do czynienia konieczna jest informacja o miejscowości zamieszkania. Ze względu, że nie każdą szczegółową nazwę miejscowości można wpisać w informacji pt. „Mieszka w:” należy ją wpisać w zakładce „Prezentacja”.

Oczywistym jest, że posty i komentarze z wulgaryzmami oraz nieudokumentowanymi oszczerstwami i pomówieniami należy usuwać.

Trudno znaleźć słowa, którymi można opisać to co się wydarzyło. Każdy może mieć odmienne uczucia, ale w moim przekonaniu najpowszechniejsze to poczucie, że Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zginął w wyniku rozpowszechniającej się mowy nienawiści. Żeby ofiara

ś.p. Pawła Adamowicza nie poszła na marne każdy z nas powinien zrobić rachunek sumienia

i odpowiedzieć sam sobie, czy nie zdarzyło mu się posługiwać stwierdzeniami, które miały na celu, poniżenie, zdyskredytowanie czy zwykłe ośmieszenie, mające na celu obrzydzenie drugiej osoby ? Oczywiście są osoby, które mogą z czystym sumieniem napisać, że to ich nie dotyczy, ale wówczas niech odpowiedzą na pytanie: co zrobiły i czy zareagowały wiedząc o nieuprawnionych pomówieniach czy zarzutach. Bierność to potwierdzenie i przyzwolenie.

Zaczynając od siebie, przyznaję, że niejednokrotnie atakowany w poczuciu bezsilności posługiwałem się różnymi przykrymi odpowiedziami. Nie może być usprawiedliwieniem to, że nigdy nie zaczynałem pierwszy, bo wiem, że należało robić to co od dłuższego czasu czynię. Na różne hejtowe zaczepki odpowiadam spokojnie i merytorycznie, a mali ludzie, których siła jest w anonimowości, szybko kończą wymianę komentarzy z braku argumentów i wiedzy. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma cierpliwość i grubą skórę i może tak postąpić, ale warto próbować.

Ze swojej strony za wszystkie przykrości jakie mogłem komuś kiedyś uczynić, bez usprawiedliwiania się czy miałem rację czy nie SZCZERZE PRZEPRASZAM.

Ze swojej strony robię pierwszy krok w kierunku wypełnienia powyższego apelu i kieruję wezwanie do członków grup, których jestem administratorem o podanie swojego prawdziwego imienia i nazwiska, wklejenie swojego zdjęcia do profilu oraz podanie miejscowości, w której aktualnie zamieszkują.

Na koniec dodam, że nie ma przymusu należeć do grupy, a Ci, którzy nie zgadzają się na powyższe warunki mogą, a nawet powinni opuścić ją samodzielnie.

Henryk Palczewski

Administrator:

  1. Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Kosakowo
  2. Gmina Kosakowo XXI
  3. Gmina Kosakowo IO
  4. www.kosakowo.info

Author

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.